Borçları Dağ Gibi Biriken Emeklilere Ziraat Bankası'ndan Düşük Faizli 40 Bin TL İhtiyaç Kredisi!

Emeklilere finansman desteği veren Ziraat Bankası uygun faizli ihtiyaç kredisi imkanı sağlamayı sürdürüyor. Emekliler Ziraat Bankası'ndan 40 Bin TL ihtiyaç kredisini kaç TL taksitle alabiliyorlar?

Finans 16.05.2022 - 18:04 16.05.2022 - 18:04 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de yaşanan finansal bozulmalardan en çok etkilenen kitle emekliler oldu. Emeklilerin çok büyük bir çoğunluğu asgari ücretin altında olan maaşları ile geçimlerini sağlamayı sürdürüyorlar. Ancak yaşanan yüksek emnflasyondan dolayı en insani ihtiyaçlarını bile gelirleri ile karşılamakta güçlük çeken emeklilerin borç yükü her geçen gün artıyor. Bu borç yükünün hafifletilmesi için ise ek kaynak imkanı bulounması gerekiyor. Bundan dolayı emekli vatandaşlar ihtiyaç kredisi kullanmayı son çıkış çaresi olarak değerlendiriyorlar. 

ZİRAAT BANKASI'NDAN EMEKLİLERE DÜŞÜK FAİZLİ İHTİYAÇ KREDİSİ

Ziraat Bankası bir kamu bankası olmasından dolayı emeklilere oldukça özel imkanlarla finansman destekleri sağlıyor. Bu finansman destekleri içerisinde en çok kullanılan ise ihtiyaç kredisi oluyor. Ziraat Bankası müşterileri emekliler bankaya başvurduklarında aylık yüzde 1,69 oranında faiz ile ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. Bu kredi faizi ile bir başka bankadan  ihtiyaç kredisi çekmenin imkanı bulunmuyor. Diğer bankalardan ihtiyaç kredisi çekilmesi durumunda müşteriler daha yüksek miktarlarda taksit ödemesi yapmak durumunda kalıyorlar.

Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi çekmek için karar veren emekliler bu kredileri en fazla kaç aya kadar vade ile kullanabileceklerini merak ediyorlar. Banka tarafından verilen bilgilere göre müşteriler 50 Bin TL sınırına kadar olan ihtiyaç kredilerini 36 aya kadar vade il ve 50 Bin TL'nin üzerindeki ihtiyaç kredilerini 24 aya kadar vade ile kullanabiliyorlar. Ziraat Bankası bu kuralı çok katı bir şekilde uyguluyor ve müşteriye özel istisnai uygulama yapılarak azami kredi vadeleri kesinlikle aşılmıyor. 

Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi çeken emeklilere banka tarafından çeşitli ödeme kolaylıkları da sağlanıyor. Müşteriler bütçelerini en yormayacak ödeme planı ile kredi geri ödemelerini yapabiliyorlar. bu konuda karar tamamen müşteriye bırakılıyor ve müşteri kendi bütçesine ve gelir akışına göre ödeme planı tercih edebiliyor.

40 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI!

ziraat bankası emekli ihtiyaç kredisi 40 bin tl hesaplama

Ziraat Bankası tarafından emeklilere sağlanan ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanarak ihtiyaç kredisi çeken müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,69 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 40 Bin TL ihtiyaç kredisi çekenler bankaya her ay 1.576 TL kredi taksiti ödüyorlar.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@