Borçlarımı Ödeyemiyorum Diyenlere İş Bankası'ndan Hemen 25 Bin TL Anında Kredi

Ekonomik güçlük içerisine düşen ve borçlarını ödeyemez hale gelenlere İş Bankası tarafından Anında Kredi kampanyası kapsamında hemen 25 Bin TL ihtiyaç kredisi veriliyor. 

Finans 18.10.2021 - 01:56 18.10.2021 - 02:00 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ekonomik göstergeler bir süredir vatandaşların aleyhinde gelişmeye devam ediyor. Ödeme güçlüklerinin arttığı zorlu bir süreç yaşanırken vatandaşlar nakit sıkışıklıklarına çözüm arayışlarını sürdürüyorlar. Bankalardan ihtiyaç kredisi çekmeyi tercih eden vatandaşlar kendilerine uygun imkanları sunan bankalarla çalışmaya öncelik veriyorlar. 

İŞ BANKASI ANINDA KREDİ KAMPANYASI 

İş Bankası tarafından yapılan açıklamalara göre nakit sıkışıklığı içerisinde kalan müşterilere Anında Kredi kampanyası ile nakit desteği sağlanıyor. İş Bankası'nın bu kampanyasını değerlendiren müşteriler kolay bir şekilde nakit erişimini gerçekleştirebiliyorlar. Borçlarını ödeme imkanı bulan müşteriler çekilen yeni kredinin borcunu ise çeşitli ödeme kolaylıkları ile hiç zorlanmadan yapabiliyorlar. 

ANINDA KREDİ İLE NE KADAR İHTİYAÇ KREDİSİ ÇEKİLEBİLİR?

Kapsamlı bir başvuru süreci gerektirmeyen Anında Kredi kampanyası kapsamında İş Bankası müşterileri 100 Bin TL'ye kadar ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. Ancak bu kredinin azami vade süresi kapsamında BDDK'nın bazı sınırlamalarını İş Bankası müşterilerine uygulamak zorunda kalıyor. 50 Bin TL'ye kadar olan ihtiyaç kredileri 36 aya kadar vade ile verilebiliyor. Lakin 50 Bin TL ile 100 Bin TL arasında ihtiyaç kredisi talep eden müşterilere en fazla 24 ay vade imkanı veriliyor. 

3 AY TAKSİT ERTELEME AVANTAJI

İş Bankası Anında Kredi kampanyası kapsamında müşterilere sağlanan bir imkan da 3 ay kredi taksitlerini erteleme oluyor. Müşteriler ihtiyaç kredisi çektikten sonra bir anda kendilerini zorlu bir ödeme takvimi içerisinde bulmuyorlar. 90 gün boyunca çekilen ihtiyaç kredisi için ödeme yapmak zorunda kalmayan müşteriler bu süreçte bütçelerini toparlayıp ödeme yapabilecek hale getirebiliyorlar. 

ANINDA KREDİ AYLIK FAİZİ YÜZDE KAÇ?

İş Bankası Anında Kredi kampanyası kapsamında verilen ihtiyaç kredileri için müşterilere uygulanan aylık faiz oranlarında müşteriye özel olarak hareket ediliyor. Müşteriye özel olarak belirlenen aylık faiz oranı müşteri özellikleri, kredi tutarı, kredi vadesi ve diğer kredi bilgilerine göre belirleniyor. Ancak şu anda İş Bankası'nın ihtiyaç kredisi aylık faizi yüzde 1,60 olarak uygulanıyor. 

25 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA

iş bankası ihtiyaç kredisi maliyet hesaplaması

İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere aylık yüzde 1,60 kredi faizi uygulanıyor. Bu kredi faizi ile 36 ay vadeli 25 Bin TL'lik ihtiyaç kredisi maliyeti hesaplandığında aylık taksit tutarı 968 TL oluyor. Toplam kredi maliyeti ise 34.857 TL olarak açıklandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@