Borcu Olanlar, Paraya Sıkışanlar Dikkat! 3 Ay Geri Ödemesiz 10 Bin TL, 25 Bin TL, 50 Bin TL İhtiyaç Kredisi Kampanyaları

İhtiyaç kredisi kullanmak için bankaların kredi kampanyalarını araştıran vatandaşlar en çok 3 ay ödeme ertelemeli kredi kampanyalarını tercih ediyorlar. İşte çok cazip ihtiyaç kredisi veren bankalar.

Finans 27.09.2021 - 22:26 27.09.2021 - 22:41 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ciddi bir nakit sıkışıklığı meydana geldi. Bu nakit sıkışıklıkları da vatandaşların borçlarını ödeme noktasında önemli bir aksamaya neden oldu. Bundan dolayı da ihtiyaç kredisi kampanyalarına olan ilgi oldukça fazlalaştı. İhtiyaç kredisi kullanmak isteyenler bankaların kredi kampanyalarını mercek altına aldılar. 

Bankaların ihtiyaç kredisi kampanyalarının mali şartları her bankada farklı olarak belirleniyor. Bankaların kredi politikalarına göre belirlenen şartlar ile müşteriler finansman desteği alabiliyorlar. Ancak tercih edilen kredi kampanyalarında iki önemli kriter bulunuyor. Bunlardan birisi ihtiyaç kredisi maliyetleri olurken diğeri de uygun ödeme koşulları olarak belirtiliyor.

3 AY ÖDEME ERTELEME FIRSATLARI

İhtiyaç kredisi çeken vatandaşların önem verdikleri hususların başında ödeme kolaylıkları geliyor. Kredi çekerek finansal sorunları çözüm bulan vatandaşlar bir anda kredi geri ödemeleri içerisinde kendilerini bulmak istemiyorlar. Bunun için de müşteriler kendilerine 3 ay ödeme erteleme imkanı veren bankaları tercih ediyorlar. 

Bu kampanyalardan yararlananlar finansal sorunlarını çözdükten sonra kredi geri ödemeleri için kendilerine bir hazırlanma süresi verilmesini talep ediyorlar. Böylelikle kredilerin geri ödenmesi konusunda vatandaşlar zorluk yaşamıyorlar. Peki 3 ay ödeme ertelemli ihtiyaç kredisini hangi bankalar, hangi şartlarla veriyorlar?

3 ay ödeme ertelemeli kredi kampanyası

İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI 3 AY TAKSİT ERTELEME

İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,60 faiz uygulanıyor. Bu faiz oranı ile ihtiyaç kredisi çeken müşteriler bankaya 3 ay boyunca herhangi bir ödeme yapmıyorlar. 4. ay ile beraber kredi geri ödemelerine başlıyorlar. Ödeme yapılmayan ilk 3 ayın faiz masrafları ile ödenecek ilk taksitle müşterilerden tahsil ediliyor. 

QNB FİNANSBANK 3 AY ERTELEMELİ İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI

QNB Finansbank'tan ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler bankanın belirlediği aylık yüzde 1,39 kredi faizinin avantajlarından yararlanabiliyorlar. Bu bankada da müşteriler 3 ay ödeme ertelemeli ihtiyaç kredisi kullanabiliyorlar. İlk 3 ay ödeme yapmayan müşteriler kullandıkları ödemesiz dönem süresi toplan vade süresinden çıkarılıyor. 36 ay vadeli bir ihtiyaç kredisi kullanıldığında kredi geri ödemeleri 33 ayda yapılıyor. 

ihtiyaç kredisi ödemesiz dönemli

TEB 3 AY ERTELEMELİ İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI

TEB tarafından geçtiğimiz günlerde başlatılan Sonbahar Kredisi kampanyası kapsamında müşteriler 3 ay ödemesiz dönemli ihtiyaç kredisi kullanabiliyorlar. Aylık yüzde 1,59 faizle verilen ihtiyaç kredisinden yararlanarak nakit desteği alan müşteriler ilk 3 ay bankaya tek kuruş geri ödeme yapmıyorlar. Ardından kredi geri ödemelerine başlayan müşteriler vade süresini tamamlayarak kredi  borçlarını kapatabiliyorlar. 

AKBANK 3 AY ÖDEMESİZ DÖNEMLİ İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI 

Akbank da 3 ay ödemesiz dönemli ihtiyaç kredisi fırsatı sunan bankalar arasında yer alıyor. Bu kapsamda müşterilere aylık yüzde 1,65 faizle ihtiyaç kredisi veriliyor. İlk 3 ay boyunca müşterilerden herhangi bir ödeme talep etmeyen Akbank tüm kredi geri ödemelerini kalan vadelerde yapılacak şekilde ödeme planı hazırlıyor. Bu şekilde müşteriler uygun şartlarda nakit desteği elde etmiş oluyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@