Borcundan Dolayı İntihar Eden Müteahhitler Artmaya Devam Ediyor!

Dolar kurunda yaşanan hızlı yükseliş ile artan maliyetler devletten ihale alan kamu müteahhitlerinin büyük zarara uğramasına neden oldu.

EMLAK HABERLERİ 08.11.2018 - 09:22 15.07.2021 - 00:19 Emlak 365

Dolar kurunda yaşanan hızlı yükseliş ile artan maliyetler devletten ihale alan kamu müteahhitlerinin büyük zarara uğramasına neden oldu.

Meclis oturumunda yapılan görüşmelerde söz olan CHP Adana milletvekili Sn.Orhan Sümer yaşanan bu olumsuz tabloya dikkat çekerken intihar eden müteahhit sayısını da açıkladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Çevre ve Şehircilik Bakanı ile Ticaret Bakanı olmak üzere 3 bakan tarafından da sözü verilen tasfiye kararnamesi ve fiyat farkı kararnamesi bir türlü çıkmazken yaşadıkları mali zorluklar nedeni ile pek çok kamu müteahhiti konkordato ilan etmeye devam ediyor. Çimento Maliyetleri 7 Ayda % 50 Arttı!CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer yapmış olduğu konuşmasında "Ekonomik kriz tüm sektörleri ve vatandaşları fazlası ile olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Fabrikaları iflasa sürükleyen, insanları işsiz ve aşsız bırakan bu kriz özellikle de ekonominin lokomotif sektörü konumunda olan inşaat sektörünü de olumsuz etkilemiştir. İlgili derneklerin yapmış olduğu açıklamalara göre 7 aylık zaman dilimi içerisinde temel girdilerin arasında yer alan çimentoya yüzde 50, akaryakıta ise yüzde 25 zam gelmiştir. Bankalar verdikleri kredileri geri çağırmaya başlamıştır. İşte böylesi zor bir dönemde Adana'da 6, Türkiye'de 120 müteahhit borçlarını ödeyemedikleri için intihar etmek zorunda kalmıştır. İflasın eşiğine gelen kamu müteahhitleri Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan tarafından sözü verilen tasfiye kararnamesi ve fiyat farkı kararanmesi çıkacağı sözünü tutmasını beklemektedir. Yoksa binlerce kişinin ekmek yediği bu sektörde sorunlar daha da artmaya ve ağırlaşmaya devam edecektir" diyerek yaşanan büyük dramı gözler önüne serdi. Bizde emlak365.com olarak bir kere daha soruyoruz "tasfiye kararnamesi ve fiyat farkı kararnamesi ne zaman çıkacak?"Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız içinTIKLAYINIZEmlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@