Bornova Ege Üniversitesi Millet Bahçesi Tartışmalara Neden Oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan İzmir Bornova Ege Üniversitesi Millet Bahçesi projesi hakkında Bornova Belediye Başkanı açıklama yaptı.

Emlak Haberleri 13.01.2019 - 22:00 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan İzmir Bornova Ege Üniversitesi Millet Bahçesi projesi hakkında Bornova Belediye Başkanı açıklama yaptı.

Gerçek Gündem gazetesi tarafından yapılan habere göre Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila proje hakkında duyulan rahatsızlıkları dile getirerek bu projeyi istemediklerini söyledi. Bornovalılar Millet Bahçesi İstemiyor Mu?Konu hakkında açıklamada bulunan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila "Bu konuda her zaman vatandaşlarımızın yanındayız. Bu işin takipçisiyiz. Hep birlikte kentimize sahip çıkacağız. Ege Üniversitesi 64 yıllık kurumdur, Bornova'nın göz bebeğidir.Ege Üniversitesi Bornova Belediyesi'nin en büyük paydaşlarından biridir. Halk sağlığı, spor ve birçok konuda işbirliği yaptık. Son dönemde üniversite ile aramızda böyle bir mesafe oldu. Bu da bizim için çok üzücü bir durum. Kentin seçilmiş başkanlarının bir görüşü alınmadan böyle bir proje oluşturmak bence sakıncalı bir durumdur. Doğru değildir. Vatandaşlarımızın gerçekten çok büyük kaygıları var"Atila "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yanlış Bilgilendirildiğini Düşünüyorum" Bornova Belediye Başkanı Atila "Cumhurbaşkanı'nın bu konuda doğru bilgilendirildiğini düşünmüyorum, yanıltıldığını düşünüyorum. Çünkü kendisi de belediye başkanlığından gelme, kendisi de belediyenin sorunlarını bilerek ülkenin gündemine taşımış bir siyasetçi, dolayısıyla ortak aklın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bornova'da Millet Bahçesi yapılacaksa bundan mutluluk duyarız.Tıpkı Aşık Veysel Rekreasyon Alanı veya Kadifekale gibi bir alanın ranta açılmadan ağaçlandırılması gibi. Bornova'da şimdiye kadar hiçbir yeşil alan imara açılmadı. Hacılarkırı'nın olduğu alan Topçu Tugayı'nın olduğu alan gibi alanları vatandaşın kullanımına açmak, burayı millet bahçesine dönüştürmek ya da var olan bir çorak alanı millet bahçesi yapmanın doğru olduğunu düşünüyorum." dedi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@