Borsa İstanbul 13-17 Haziran Haftalık Hisse Önerileri! Hangi Hisse Senetleri Kazandıracak?

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi’nde yatırım yapmak isteyenler hisse önerilerini merak ediyor. 13 – 17 Haziran haftasında hangi hisse senetleri önerildi. İşte haftalık hisse önerileri...

Finans 12.06.2022 - 00:02 12.06.2022 - 00:02 Engin Uzunoğlu

Türkiye’de yaşanan ekonomik gelişmeler Borsa İstanbul’u oldukça önemli bir noktaya taşıyor. İnsanlar varlıklarını enflasyon karşısında koruma imkanını Borsa İstanbul’da bulabiliyorlar. Ancak borsa yatırımı yapmak isteyenler varlıklarını koruyabilmek için doğru zamanda doğru hamlelerde bulunmaları gerekiyor. Yanlış hamleler ile borsa yatırımında kayıp riski de çok yüksek oluyor. Bundan dolayı da hisse önerileri oldukça fazla araştırılan konular arasında bulunuyor. 

AHLATCI YATIRIM HAFTALIK HİSSE ÖNERİLERİ

Türkiye’de bazı yatırım şirketleri hisse önerileri ile yatırımcılara borsa yatırımı yaparken önemli fikirler verebiliyorlar. Bu yatırım şirketlerinden birisi de Ahlatcı Yatırım oluyor. Ahlatcı Yatırım her hafta yatırımcılara planlama yapabilmeleri için hisse önerileri bülteni yayınlıyor. Yayınlanan haftalık model portföyde Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi’nde yükseliş potansiyeline sahip hisse senetleri ilan ediliyor.

Ahlatcı Yatırım tarafından geçtiğimiz hafta yayınlanan haftalık hisse önerilerinin ortalama değer kaybı yüzde 1,10 olurken XU100 haftayı yüzde 2,24 değer kaybı ile kapattı. Ahlatcı Yatırım’ın önerdiği ALARK, KORDS ve SELEC hisse senetleri hedef fiyat aralıklarına ulaştılar. En yüksek getiriyi yüzde 8,3 yükseliş ile SELEC, yüzde 7 yükselişle KORDS sağladı. 

Ahlatcı Yatırım yeni haftanın haftalık hisse önerilerini de duyurdu. Geçtiğimiz hafta Ahlatcı Yatırım hisse önerileri içerisinde bulunan ALARK, KORDS, SELEC, OTKAR ve LOGO pay senetleri öneri listesinden çıkarıldı. Bu hisse senetlerinin yerine ise 13 – 17 Haziran haftası için CCOLA, AGHOL, GESAN, GUBRF, AKBNK hisse senetleri önerildi. Bu hisse senetlerinde yükselişler olabileceğini duyuran şirket yatırım yapmak isteyenlere yatırım tavsiyesi olmayacak şekilde öneride bulundu.

Not: Burada ye ralan değerlendirmeler ilgili yatırım şirketine aittir. Bu öneriler ile yatırım yapmak kazanç sağlamayabilir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@