Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi'nde Bu Hafta Hangi Pay Senetlerine Yatırım Yapılmalı, Hisse Önerileri Neler?

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi'nde yeni hafta öncesi hangi hisse senetlerine yatırım yapılması gerektiği araştırılıyor. 18 – 22 Ekim haftasında hangi hisse senetleri yükselir? 

Finans 17.10.2021 - 03:00 17.10.2021 - 03:00 Engin Uzunoğlu

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi yatırımcıların takibi altında Türkiye ekonomisinin kalbinin attığı merkez olmaya devam ediyor. Türk lirasında meydana gelen gerilemelerin ardından küçük yatırımcıların dahi ilgi gösterdiği Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi'nde 18 – 22 Ekim borsa önerileri merak ediliyor. Borsa İstanbul'da bu hafta yükselmesi tahmin edilen hisse senetleri hangileridir? 

BORSA İSTANBUL BIST 100 ENDEKSİ AHLATCI YATIRIM ÖNERİLERİ 

Borsa İstanbul ile alakalı olarak yatırımcılara hisse önerilerinde bulunan yatırım şirketlerinin başında Ahlatcı Yatırım geliyor. Ahlatcı Yatırım tarafından her hafta düzenli olarak hisse önerileri yayınlanıyor. Bu hisse önerilerini takip eden borsa yatırımcıları kazançlı çıkabiliyorlar. Her haftanın bülteninde bir önceki haftanın hisse önerileri performansını açıklayan Ahlatcı Yatırım genelde ortalamanın üzerinde bir değer artışı tahmini yapabiliyor. 

AHLATCI YATIRIM HİSSE ÖNERİLERİ SON PERFORMANSI

Ahlatcı Yatırım tarafından geçtiğimiz hafta yapılan hisse önerileri arasında en çok kazancı ALKIM ve ODAS gösterdi. Bir önceki haftanın kapanışı ile geçtiğimiz hafta ulaşılan en yüksek seviye baz alındığında ALKIM hisse senedi yüzde 7,79, ODAS hisse senedi yüzde 4,79 değer kazandı. Ayrıca ALGYO hisse senedi de Ahlatcı Yatırım tarafından önerilmişti. Bu hisse senedi de hedef fiyat aralığına ulaşarak kazanç getiren pay senetleri arasında yer aldı. 

Ahlatcı Yatırım tarafından geçtiğimiz hafta önerilen hisse senetleri ortalama yüzde 0,99 değer artışı şeklinde performans verdi. Geçtiğimiz hafta XU100'ün ortalama artışı ise yüzde 0,83 oldu. Ahlatcı Yatırım bu sonuçla yine ortalamanın üzerine çıkmış oldu. 

YENİ HAFTANIN HİSSE ÖNERİLERİ

Ahlatcı Yatırım yeni haftada hisse senedi önerilerinde ciddi değişimler yaptı. Buna göre bir önceki haftanın hisse önerileri arasında bulunan ALGYO, ALKIM, MGROS ve TKFEN listeden çıkarıldı. Bu hisse netlerinin yerine ise BRISA, DOHOL, EKGYO ve TAVHL hisseleri portföye eklendi. Ayrıca ODAS pay senedinin de portföyde tutulmaya devam edildiği bildirildi. 

Not: Haberimizde yer alan değerlendirmeler ilgili yatırım şirketine aittir ve yalnızca bilgilendirme amacıyla kullanılmıştır. Kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@