Borsa İstanbul Haftalık Hisse Önerileri! BIST 100 Endeksi İçin Yıldızı Parlayacak Hisse Senetleri!

Son dönemlerin en önemli yatırım araçlarından olan Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi’nde haftanın hisse önerileri geldi. Bu hafta hangi hisse senetlerine yatırım yapılmalı?

Finans 24.04.2022 - 23:47 24.04.2022 - 23:47 Engin Uzunoğlu

Türkiye ekonomisindeki radikal gelişmelerin ardından yatırımcılar varlıklarını enflasyona karşı koruyabilmenin yollarını arıyorlar. Bu konuda da Borsa İstanbul çok önemli bir kaynak haline geldi. Yatırımcılar doğru hamleler yapmak kaydıyla varlıklarını yüksek enflasyona karşı Borsa İstanbul’da koruyabiliyorlar. Bunun için de haftalık hisse önerileri çok büyük bir ilgiyle takip ediliyor.

BORSADA YATIRIM YAPILIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi’nde yatırım yapmak isteyenlerin doğru hamleler yapmaları kazanç elde etmeleri için şart olarak gösteriliyor. Doğru hamleler de yıldızı parlayacak hisse senetlerini önceden tespit etmekten geçiyor. Bu hisse senetlerine yükseliş öncesi yatırım yapılması durumunda ise kazanç elde ediliyor. Bu konuda ise yatırım şirketlerinin hisse önerileri kritik bir rol oynuyor. 

AHLATCI YATIRIM HAFTALIK HİSSE ÖNERİLERİ YAYINLANDI

Türkiye’nin önde gelen yatırım şirketlerinden Ahlatcı Yatırım tarafından her hafta o haftanın yükseliş beklentisi fazla olan hisse senetleri hisse önerileri olarak yayınlanıyor. Yayınlanan haftalık hisse önerilerinde ilk önce geçtiğimiz hafta önerilen hisse senetlerinin gösterdikleri performans hakkında veriler paylaşıldı. 

Ahlatcı Yatırım tarafından geçtiğimiz hafta önerilen TURSG, DEVA, GOZDE ve CIMSA hisse senetleri hedef fiyat aralığına ulaştı. Önerilen hisse senetlerinden DEVA ise yüzde 17,4 yükseliş kaydederek en çok yükselen hisse senedi oldu. Kapanış fiyatları esas alındığında ise yine DEVA hisse senedinde yüzde 8,5 oranındaki değer artışı haftanın en yüksek fiyatlaması oldu. 

Ahlatcı Yatırım tarafından yeni haftanın hisse seneti önerileri de belli oldu. Buna göre listede bulunan TURSG, DEVA, GOZDE, CIMSA ve CCOLA pay senetleri haftalık öneri listesinden çıkarıldı. Bu hisse senetlerinin yerine ise listeye AKSEN, GLYHO, GSDHO, KUTPO ve TUPRS hisse senetleri eklendi.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@