Borsa İstanbul'da Bu Hafta Bu Hisse Senetlerine Dikkat! 14 - 18 Şubat BIST 100 Endeksi Haftalık Hisse Önerileri!

Borsa İstanbul'da 14 Şubat - 18 Şubat haftası için haftalık hisse önerileri açıklanmaya başlandı. Yeni haftada hangi hisse senetlerine yatırım yapılmalı? İşte haftanın Al - Sat - Tut hisse önerileri..

Finans 12.02.2022 - 20:12 12.02.2022 - 20:12 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de en önemli yatırım araçlarından birisi olan borsa yatırımlarına her geçen gün ilgi yükselmeye devam ediyor. Önemli yatırım şirketleri ise haftalık ve günlük olarak hisse önerileri ile yatırımcılara fikir veriyorlar. 14 Şubat - 18 Şubat haftasında borsa yatırımcıları için hangi hisse senetleri önerildi? Borsa yatırımcıları hangi hisse senetlerinden uzak durmalı? Hangi hisse senetleri için yatırımcılara al tavsiyesi verildi?

BORSA EN ÖNEMLİ YATIRIM ARACI

Türkiye'de yüksek enflasyondan olayı varlıklarını korumak isteyenler yatırımlara yönelmeye yoğun bir şekilde devam ediyorlar. Mevcuat faizlerinin kur korumalu mevduat hesaplarına rağmen enflasyonun çok altında kalması ile yatırımcıların birikimleri eriyor. Dolar ve euro kurlarının ise belirli bir seviyede sıkışmış olmasından dolayı bu alan da yatırımcılara kazanç getirmiyor. Emlak piyasasına yatırım yapmak isteyenler ise yüksek fiyatlardan dolayı bu yatırım alanını da riskli buluyorlar. Yatırımcıların elinde ise tek alternatif olarak borsa kalıyor.

BORSA YATIRIMI YAPARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Borsa yatırımı yapmak çok kazanç sağladığı gibi aynı zamanda büyük riskler de barındırıyor. Borsada yatırım yapılacak hisse senedinin çok doğru tespit edilmesi gerekiyor. Bu şekilde yüksek kazanç elde edilebiliyor. Ancak yanlış hisse senedine yatırım yapmak ise borsa yatırımcıların varlıklarında geri dönüşümü çok zor olan zararlar verebiliyor. Bundan dolayı doğru zamanda doğru hisse senedine yatırım yapmak en önemli kazanç yolu olarak bildiriliyor. 

14 - 18 ŞUBAT HAFTASINDA HANGİ HİSSE SENETLERİNE YATIRIM YAPILMALI?

Bora İstanbul BIST 100 ENdeksi için düzenli olarak hisse önerisi veren yatırım şirketlerinden olan Ahlatcı Yatırım yeni haftanın hisse önerilerini duyurdu 14 - 18 Şubat işlem haftasında yatırımcılara dikkat edilmesi gereken hisse senetlerini bildiren Ahletcı Yatırım bu pay senetlerinin takibe alınmasını önerdi. Ahlatcı Yatırım tarafından yayınlanan bültene göre bu hafta ASELS, BIMAS, TAVHL, TTKOM, VESTL hisse senetleri önerildi. Bu hisse senetlerine yatırım yapan yatırımcıların kazançlı çıkabilecekleri bildirildi. 14 - 18 Şubat haftasında dikkat edilmesi gereken hisse senetleri olarak açıklanan bu liste yatırımcılar tarafından takibe alındı.

Not: Haberimizde yer alan hisse önerileri ilgili yatırım şirketinin bülteninden alınarak bilgilendirme maksadıyla kullanılmıştır. Yatırım yaparken buradaki ifadeler yatırım önerisi olarak değerlendirilmemelidir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@