Borsa İstanbul'da Bu Hafta Hangi Hisse Senetleri Takip Edilmeli? Ahlatcı Yatırım 13-17 Eylül Haftalık Hisse Önerileri

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi'nde yeni haftanın hisse önerileri merak ediliyor. Ahlatcı Yatırım 13 – 17 Eylül 2021 haftalık hisse önerileri nelerdir? Bu hafta hangi hisse senetleri takip edilmeli?

Finans 12.09.2021 - 23:12 12.09.2021 - 23:19 Engin Uzunoğlu

Türkiye ekonomisinin kablbi Borsa İstanbul'da atmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta kötü bir performansın sergilendiği Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi'nde yeni haftanın daha pozitif bir seyirde ilerlemesi bekleniyor. Peki borsa yatırımcıları bu hafta ne yapmalı? Bu hafta hangi hisse senetleri takip edilmeli? Yatırım şirketlerinin hisse önerileri neler? Hangi hisse senetleri alınmalı, hangi hisse senetleri satılmalı? 

AHLATCI YATIRIM HAFTALIK HİSSE ÖNERİLERİ

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi ile alakalı olarak düzenli şekilde haftalık hisse önerisi yayınlayan Ahlatcı Yatırım 13 – 13 Eylül haftasının bültenini açıkladı. Geçtiğimiz haftanın analizinin yapıldığı haftalık bültenin ilk aşamasında önemli tespitlere yer verildi. Ahlatcı Yatırım haftalık hisse önerileri raporunun ikinci kısmında ise 13 Eylül ile 17 Eylül haftasında takip edilmesi gereken hisse senetlerine yer verildi. 

GEÇTİĞİMİZ HAFTANIN DEĞERLENDİRMESİ

Geçtiğimiz hafta Ahlatcı Yatırım tarafından önerilen hisse senetlerinin performansına yer verilen bültende hedef fiyat aralığına ulaşan hisse senetleri bildirildi. Buna göre bir önceki hafta Ahlatcı Yatırım tarafından öneriler BRISA ve VERUS hisse senetlerinin hedef fiyat aralığına ulaştığı ifade edildi. 

VERUS EN ÇOK KAZANDIRAN HİSSE OLDU

 Ahlatcı Yatırım'ın bir önceki hafta önerdiği hisse senedi VERUS yüzde 8,64 oranında değer kazandı. Yine öneriler arasında yer alan BRISA da yüzde 5,73 değe rkazanarak yatırımcılarının kazançlı çıkmasını sağladı. Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi'nin değer kaybettiği haftada bu iki hisse senedinin kar marjı dikkatlerden kaçmadı. Ayrıca VERUS hisse senedi haftanın en yüksek getirisini sağlayan pay senedi olarak kayıtlara geçti. 

Geçtiğimiz hafta XU100'de yüzde 1,37 oranında azalma meydana geldi. Ahlatcı Yatırım'ın haftalık model protföyünde ise kayıp oranı yüzde 1,07 oldu. Böylelikle Ahlatcı Yatırım haftayı yine isabetli hisse senedi önerileri ile kapattı. 

haftalık hisse önerileri-1

BU HAFTA HANGİ HİSSE SENETLERİ TAKİP EDİLMELİ?

Yeni haftanın hisse senedi önerileri de belli oldu. Ahlatcı Yatırım haftalık model portföyde bulunan BRISA, KOZAL, PETKM ve VERUS hisseleri listeden çıkarıldı. Bu hisseler yerine ise ALGYO, CIMSA, HALKB ve KORDS hisseleri listeye eklendi. Ayrıca haftalık model portföyde yer alan ALKIM hissesinin de aynı hedef fiyat ile listede tutulduğu ifade edildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@