Borsa İstanbul'da Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş Ve Trabzonspor'un 2021 Üçüncü Çeyrek Kazançları Belli Oldu

Borsa İstanbul'da işlem gören spor kulüplerinin 2021 yılı üçüncü çeyrek kar-zarar tabloları açıklandı. Fenerbahçe 2021 yılı üçüncü çeyrekte en fazla kar eden kulüp oldu. 

Finans 12.10.2021 - 02:00 12.10.2021 - 02:00 Engin Uzunoğlu

Türk futbolunun önemli kulüplerinin yeşil sahalardaki rekabeti Borsa İstanbul'a sıçradı. Türkiye'nin dev kulüplerine ait şirketler Borsa İstanbul'a işlem göremeye devam ederken Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor'un 2021 yılı üçüncü çeyrek verileri açıklandı. Dünya Gazetesi'nde yer alan habere göre 2021 yılı üçüncü çeyreğini en kazançlı geçiren kulüp Fenerbahçe oldu. 

BORSA İSTANBUL'UN ŞAMPİYONU FENERBAHÇE

FENER hisse kodu ile Borsa İstanbul'da işlem gören Fenerbahçe 2021 yılının üçüncü çeyreğinde 257 Milyon TL'lik kar elde etti. Galatasaray da kazançlı çıkan bir diğer spor kulübü olurken Beşiktaş ve Trabzonspor ise zarar açıkladı. Spor kulüplerinin hisse senetlerinde şu anda Borsa İstanbul'da milyonlarca liralık yatırım yapılmış durumda. 

2021 yılı üçüncü çeyreğinde 257 Milyon TL kazanç açıklayan Fenerbahçe'nin ardından 37 Milyon TL kar elde eden Galararay kazançı çıkan kulüpler arasında yer aldı. Beşiktaş ve Trabzonspor için ise görüntü tamamen farklı bir şekilde meydana geldi. Her iki kulüp de 2021 yılı üçüncü çeyreğini zararla kapattı. 

257 Milyon TL'lik kazançla Borsa İstanbul'da büyük ses getiren Fenerbahçe geçtiğimiz yılın aynı döneminde 30,1 Milyon TL'lik zarar ile kaybedenler listesinde kendisini bulmuştu. Ancak 1 yıllık süreçte ekonomik toparlanma gösteren Fenerbahçe tabloyu tamamen tersine çevirdi. Fenerbahçe bu süreç içerisinde gelirini 120 Milyon TL'den 471 Milyon TL'ye kadar yükseltmeyi başardı. 

FENERBAHÇE TOKEN BÜYÜK GELİR SAĞLADI!

Fenerbahçe'nin gelirini arttıran en önemli gelişme ise kulübün kripto para sektörüne dahil oluşu oldu. Fenerbahçe Token ile dijital para dünyasına giriş yapan Fenerbahçe çok ciddi bir gelir elde etmeyi başardı. Bu gelir ile Fenerbahçe tarihinde ilk defa yılın üçüncü çeyreğinde 257 Milyon TL'lik kar açıklandı. 

Üçüncü çeyrekte kazançlı çıkan kulüpler arasında yer alan Galatasaray bir önceki yılın aynı döneminde 40 Milyon TL zarar açıklamıştı. Şimdi ise zararını ortadan kaldırmayı başaran Galatasaray bunun üzerine de 37 Milyon TL kar ekledi. 

Beşiktaş'ın üçüncü çeyrek zararı 6 Milyon TL olarak açıklanırken Trabzonspor'un üçüncü çeyrek zarar miktarı 66 Milyon TL'ye ulaşığı bildirildi. 

Not: Tüm veriler Dünya Gazetesi'nden alınmıştır. Bilgilendirme amacıyla borsa verilerine yer verdiğimiz haberimizin yatırım tavsiyesi amacı bulunmamaktadır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@