Borsa İstanbul'da Hangi Hisse Senetleri Değer Kazanacak? İşte Ahlatcı Yatırım'ın Haftalık Hisse Önerileri!

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi'nde yatırım yapmak isteyenler hisse önerilerini merak ediyorlar. İşte Ahlatcı Yatırım'ın haftalık hisse önerileri...

Borsa İstanbul'da Hangi Hisse Senetleri Değer Kazanacak? İşte Ahlatcı Yatırım'ın Haftalık Hisse Önerileri!

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi varlıklarını enflasyona karşı korumak isteyenlerin en çok tercih ettikleri yatırım araçlarından birisi olmuştu. Ancak geçtiğimiz hafta Borsa İstanbul'da ciddi düşüşler meydana geldi. Bu düşüş pozisyonunda ise yatırımcılar nasıl hareket edeceklerini, hangi hisse senetlerini takip etmeleri gerektiği konusunda net bir fikir sahibi olamıyorlar. Bunun için de hisse önerilerine büyük bir ilgi gösteriliyor.

HİSSE ÖNERİLERİ TAKİP EDİLİYOR

Türkiye'de çeşitli yatırım şirketleri profesyonel yatırım tavsiyesi olmayacak şekilde genele açık hisse önerilerini duyuruyorlar. Borsa yatırımcıları bu şekilde yatırımlarına yön vermek konusunda fikir sahibi olabiliyorlar. Haftalık şekilde yayınlanan bu hisse önerilerini takip edenler doğru hamlelerle kazançlı çıkabiliyorlar. kazanç garantisi olmasa da hangi hisse senetlerinde yükseliş beklendiği bu hisse önerileri ile öğrenilebiliyor.

AHLATCI YATIRIM HİSSE ÖNERİLERİ AÇIKLANDI

Türkiye'de hisse önerilerini haftalık periyotlarda açıklayan yatırım şirketlerinden birisi de Ahlatcı Yatırım oldu. Düzenli olarak hisse önerilerini haftalık olacak şekilde duyuran Ahlatcı Yatırım yeni haftanın haftalık hisse önerilerini de ilan etti. Peki yeni haftada hangi hisse senetleri takip edilmeli? Yükseliş potansiyeli olan hisse senetleri hangileri? Borsa yatırımcıları hangi hisse senetlerine özelikle dikkat etmeli?

Ahlatcı Yatırım her hafta olduğu gibi bu hafta da yeni hisse önerilerine geçmeden geçtiğimiz hafta önerilen hisselerin performanslarını açıkladı. XU100 geçtiğimiz hafta yüzde 4,32 değer kaybederken Ahlatcı Yatırım'ın hisse önerilerinin ortalama değer kaybı yüzde 2,56 oldu. Ahlatcı Yatırım tarafından geçen hafta önerilen hisse senetleri arasında hedef fiyat aralığına sadece AGHOL pay senedi ulaşmayı başardı. AGHOL hisse senedi geçen hafta yüzde 9,2 oranında değer kazancı ile yatırımcılarına getiri sağladı.

Ahlatcı Yatırım yeni haftanın hisse önerilerini de açıkladı. Buna göre geçen hafta listede açıklanan ECILC, INDES, AGHOL, MGROS ve ENJSA hisse senetleri listeden çıkarıldı. Bunların yerine ise ALKIM, AYDEM, OYAKC, KORDS ve YKBANK hisse senetleri haftalık hisse önerileri listesine eklendi.

Not: Burada yer alan değerlendirmeler ilgili yatırım şirketine ait olmakla beraber profesyonel yatırım tavsiyesi değillerdir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Emlak365.com