Borsa İstanbul'da Yıldızı Parlayacak Hisseler! 7 - 11 Şubat Haftalık Hisse Önerileri Neler?

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi haftalık hisse önerileri araştırılıyor. 7 - 11 Şubat haftasında hangi hisse senetleri alınmalı? Yeni haftanın hisse önerileri neler?

Finans 05.02.2022 - 20:10 05.02.2022 - 20:10 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de yatırım araçlarından birisi de Borsa İstanbul olarak değerlendirliyor. Türkiye ekonomisinin kalbi denilen Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi'nde işlem gören hisse senetleri yatırımcılar için önemli bir kazanç yolu oluyor. Doğru hamleler yapan borsa yatırımcıları çok ciddi kazançlar elde edebiliyor. Ancak her yatırım aracında olduğu gibi borsada da kayıp riskleri bulunuyor. Doğru yatırım hareketlerini gerçekleştiremeyen yatırımcılar varlıklarının azalmasına da neden olabiliyorlar. 

BORSA İSTANBUL GEÇEN HAFTA KAYBETTİRDİ

Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetlerinde geçtiğimiz hafta bir düşüş eğilimi etkili oldu. Bundan dolayı da puan olarak gerileyen Borsa İstanbul genel olarak yatırımcılara bekleneni veremedi. Ancak işlem gören hisse senetleri arasında pozitif ayrışanların da olduğu gözlemlendi. Bu hisse senetlerine yatırım yapanlar kazançlı çıktılar. Borsa İstanbul'da doğru hisse senetlerine yatırım yapmak düşüş trendinde dahi kazanç getirebiliyor. Bundan dolayı da hisse önerilerine çok büyük bir ilgi gösteriliyor.

AHLATCI YATIRIM HİSSE ÖNERİLERİ BÜLTENİ AÇIKLANDI

Ahlatcı Yatırım tarafından her hafta olduğu gibi bu hafta da haftalık hisse önerileri bülteni yayınlandı. Bu hisse önerileri ile yatırımcılara yol gösterilirken bazı tespitlerde de bulunulduğu görüldü. Önce geçtiğimiz haftanın verilerini paylaşan ünlü yatırım şirketi, bir önceki hafta verilen hisse önerilerinin nasıl performans gösterdiğini de rakamlarla açıkladı.

GEÇEN HAFTA HİSSE ÖNERİLERİ NE KADAR KAZANDIRDI?

Ahlatcı Yatırım tarafından geçen hafta önerilen hisse senetlerinin nasıl bir performans sergiledikleri oluşan değer farklılıkları ile bildirildi. Bir önceki hafta önerilen AKSEN, ISFIN, TKFEN ve AGHOL hisselerinin hedef fiyat aralığına ulaştığı bildirildi. Geçtiğimiz hafta görülen en yüksek seviye ile bir önceki hafta sonu kapanış değerine göre en yüksek getiriyi sağlayan pay senetleri yüzde 10,8 yükseliş ile AGHOL, yüzde 7,2 yükseliş ile TKFEN oldu. Kapanış fiyatları dikkate alındığında ise en yüksek getiriyi yüzde 3 değer artışı ile AKSEN sağladı. Geçtiğimiz hafta XU100 yüzde 1,99 değer kaybı yaşarken Ahlatcı Yatırım'ın haftalık hisse önerileri ortalama yüzde 0,74 kayıpla haftayı kapattı.

BU HAFTA YILDIZI PARLAYACAK HİSSE SENETLERİ

AHlatcı Yatırım tarafından 7-11 Şubat haftasında yatırım yapılabilecek hisse senetleri de açıklandı. Ahlatcı Yatırım haftalık hisse önerileri arasında yer alan AKSEN, ISFIN, TKFEN, OTKAR, AGHOL hisse senetleri listeden çıkarıldı. Bu hisselerin yerine KOZAL, ARCLK, ARDYZ, INDES, HALKB hisseleri eklendi.

Not: Haberimizde yer alan değerlendirmeler ilgili yatırım şirketinin bülteninde yer almaktadır. Yatırım kararı alınırken başlıca veri olarak kullanılmamalıdır. Buradaki risk potansiyeli sizin risk durumunuzla örtüşmeyebilir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@