Borsa Yatırımcıları Dikkat! Ahlatcı Yatırım 4-8 Ekim Haftalık Hisse Önerileri Belli Oldu

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi için haftalık hisse önerileri araştırılıyor. Ahlatcı Yatırım 4 – 8 Ekim haftalık hisse önerileri belli oldu. 

Finans 04.10.2021 - 04:00 04.10.2021 - 04:00 Engin Uzunoğlu

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi kritik bir haftaya başladı. Peki bu hafta hangi hisse senetleri takip edilmeli? Bu hafta yükseliş beklenen hisse senetleri hangileri? Ahlatcı Yatırım yeni haftada hangi hisseleri önerdi? Bu hafta hangi hisse senetleri takip edilmeli? Haftanın al, sat, tut hisse önerileri neler? Bu hafta hangi hisselere yatırım yapılmalı?

4 - 8 EKİM HAFTASI HİSSE ÖNERİLERİ

Ahlatcı Yatırım her hafta düzenli olarak borsa yatırımcılarına yönelik hisse önerilerini yayınlıyor. Bu haftanın hisse önerileri de merak konusu olmuştu. Ahlatcı Yatırım 4 – 8 Ekim haftasının hisse önerilerine ilişkin bültenini yayınladı. Önce geçtiğimiz haftanın değerlendirmesini yapan ünlü yatırım şirketi daha önceki hisse önerilerinin performanslarını da açıkladı. 

GEÇTİĞİMİZ HAFTANIN DEĞERLENDİRMESİ

Geçtiğimiz hafta Ahlatcı Yatırım tarafından yatırımcılara KORDS, PETKM ve PGSUS hisseleri önerilmişti. Geçtiğimiz hafta içerisinde gördüğü en yüksek seviyeler ile bir önceki haftanın kapanış değerleri karşılaştırıldığında bu hisse senetlerinin hedef fiyat aralığınma eriştiği bildirildi. Ayrıca PGSUS pay seneti yüzde 9,20 oranında ve PETKM hisse senedi de yüzde 5,11 değer kazandı. 27 Eylül 1 Ekim tarihlerindeki kapanış fiyatları değerlendirildiğinde ise PGSUS hisseleri yüzde 8,71 artış gösterdi. 

AHLATCI YATIRIM HİSSE ÖNERİLERİ YÜZDE 2,53 GETİRİ SAĞLADI

Geçtiğimiz hafta XU100 yüzde 1,21 değer kazanırken Ahlatcı Yatırım tarafından önerilen tüm hisselerin ortalama değer kazanımı yüzde 2,53 oldu. Bu şekilde Ahlatcı Yatırım tarafından yapılan hisse önerileri yine kazanç getiren bir haftayı kapatmış oldu. 

YENİ HAFTANIN BORSA İSTANBUL HİSSE ÖNERİLERİ

Ahlatcı Yatırım hisse önerilerinde 4-8 Ekim haftasının değişiklikleri de belli oldu. Buna göre geçtiğimiz hafta hisse önerileri arasında bulunan DEVA, KRDMD, ODAS ve SISE pay senetleri listeden çıkartıldı. Bu hisselerin yerine ise KORDS, OYAKC, PETKM ve PGSUS hisseleri listeye eklendi. Ayrıca DOHOL hise senedinin hisse önerileri listesinde kalmaya devam edeceği bildirildi. 

Not: Borsa İstanbul ile alakalı olarak yapılan öneriler yalnızca bilgilendirme amacıyla kullanılmıştır. Tüm değerlendirmeler ilgili yatırım şirketine aittir. Bu önerilerle yola çıkılarak yatırım kararı alınmamalıdır. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesinde bulunulmamıştır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@