Borsada İşlem Gören Alibaba Hisseleri Dibe Vurdu! Yatırımcılar Bu Hisselerden Uzak Duruyor

Alibaba şirket hisselerinin değer kaybetmesi ile birlikte dikkat çekiyor. Borsada işlem gören bu hisseler yatırımcıların da uzak durduğu hisseler halini aldılar. Alibaba hisselerinde son durum ne?

Finans 02.12.2021 - 16:10 02.12.2021 - 16:14 Elif İşçi

Dünyaca ünlü e ticaret devi Alibaba son dönemlerde hisselerinin değerinin düşmesi ile ilgili birtakım sorunlar yaşamaya devam ediyor. Alibaba Amerikan Depo Makbuzu tarafından yapılan son incelemelerde durumun iyiye gitmediğini bir kez daha göstermiş oldu. Raporlamalar sonrasında kar bazında 18,7 karı üzerinden işlem görmeye devam ettiği öğrenildi.

Şirket 2014 yılından bu yana ABD piyasalarında aktif olarak işlem görmeye devam ediyor. Bu süreçten beri elde edilen verilen en düşük seviyeye yaklaştığı öğrenildi. Biraz daha detaya inildiği zaman Nasdaq 100 Endeksi içerisinde ortalama katının en büyük iskontoyu işaret ettiği ortaya çıkmış oldu.

ALİBABA HİSSELERİ BÜYÜK ÇÖKÜŞ YAŞADI

Borsada İşlem Gören Alibaba Hisseleri Dibe Vurdu! Yatırımcılar Bu Hisselerden Uzak Duruyor2

Amerikan Depo Makbuzu verilerine bakıldığı zaman borsada işlem gören Alibaba hisseleri Çarşamba günü yüzde 4 oranında düştü. Bu düşüş anında 2017 yılının Mayıs ayından itibaren yaşanan en büyük düşüş olduğunu gözler önüne serdi. Şirketin Hong Kong piyasasında işlem göre hisseleri de inceleme altına alındı. Bu incelemelerde sonra yüzde 3.7 oranında değer kaybettiği ortaya çıktı.

Alibaba hisseleri son bir yıllık süreç içerisinde ciddi bir kayıp vermiş oldu. Kaybın tablosuna bakıldığı zaman 526 milyon dolar olduğu belirlendi. Şirketin görünümü ile birlikte ortaya çıkan endişeleri de beraberinde getirmeye başladı.

ALİBABA KAYNAKLARI İNCELEME ALTINA ALINDI

Alibaba hisselerinin büyümesi için fintech, veri, online reklam ve içerikler bir süredir incelemeye alınmıştı. Regülatörler tarafından Pekin’de incelemelerin devam ettiği belirlendi. Şirket geçtiğimiz ay son olarak ortaya çıkan kar güncellemelerini paylaşmıştı. Son çeyrek beklentileri ve verileri ile birlikte daha önce ortaya konan rakamların çok gerisinde kaldığı belirlendi. Şirket şimdiden 2022 yılı için büyüme hedeflerini yeniden revize etmeyi planlıyor. Bu durum hisse satışlarını da etkiledi. Yatırımcılar Alibaba hisseleri üzerinden işlem yapmaktan kaçınıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@