Borsadaki Düşüşler için Uzmanlar Uyardı! Yeni Bir Yükseliş için Sinyal Olabilir!

Ünlü borsa analisti son zamanlarda borsada yaşanan düşüş hakkında yatırımcıları uyardı. Düşüşler yeni bir yükseliş için son fırsat olabilir!

Finans 02.12.2021 - 12:08 02.12.2021 - 12:08 Elif İşçi

Koronavirüs salgını ile mücadelede yeni bir varyant olan Omicron endişelere neden oldu. Özellikle Fed Başkanı Jerome Powell tarafından gerçekleştirileceği düşünülen politika değişikliği ve salgındaki yeni varyant nedeniyle ABD borsalarında da ciddi bir düşüş meydana gelmişti. Kısa sürede bu düşüş tüm borsaları bir şekilde etkiledi.

Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Tom Lee borsa yatırımcılarını heyecanlandıran birtakım açıklamalarda bulundu. Yaşanan düşüş sürecinin artık geride kaldığı ve yeni dönemde düşüş yaşanmasının beklenmediğinin altı çizildi. Bununla birlikte yıl sonu için borsalarda ciddi bir hareketlilik bekleniyor.

YIL SONUNDA BORSADA BÜYÜK RALLİ YAŞANABİLİR

Borsadaki Düşüşler için Uzmanlar Uyardı! Yeni Bir Yükseliş için Sinyal Olabilir!2

Borsada yeni bir ralli yaşanacağı ve bu düşüşün etkilerinin toparlanacağı ihtimaller arasında fiyatlarda meydana gelen hareketlilik, Fed politikalarında bir değişikliğin yaşanmayacağının düşünmesi ve aşağı yönlü gelişen ticaret hacminin yüze 90 seviyelerine kadar çıkması olarak ifade edildi.

Geçtiğimiz yıllardaki benzer hareketler de değerlendirmeye alındığı zaman düşüş etkenlerinin tersine dönmesi bekleniyor. Yaşanan bu düşüş yatırımcılar için yeni bir alım fırsatı olarak değerlendirilebilir. Pek çok kişi düşüşle birlikte panik satışlarına başladı. bu durum yeterli satış seviyesinin gerçekleştirilmesini sağladı.

HİSSE FİYATLARI İÇİN OLUMLU BİR ADIM OLACAK

Yaşanan bu durum analiste göre hisse fiyatları açısından olumlu bir adım olarak değerlendirildi. Hisselerde özellikle Salı günü ciddi bir düşüş meydana gelmişti. Ancak bu düşüş hafta sonuna kadar devam etmesi. Analist bu süreç içerisinde bir düşüşün daha yaşanabileceğinin olası ancak korkulmaması gereken bir durum olduğunu belirtti. Ünlü analist bu düşüşün geçici faktörlerden kaynaklandığının altını çizdi.

Yeni yıl öncesi küresel piyasalarda ciddi bir yükselişin yaşanacağı ve bu yükselişin bir ralli olarak düşünülebileceği ifade ediliyor. Düşen hisselerin ise yatırım için alım fırsatı olarak değerlendirilmesinin akıllıca bir hareket olabileceği belirtiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@