Boş Lojman Satış İlanı! Büyük 3 Oda 1 Salon Konutlar için Fiyat Listesi

Hatay Milli Emlak Müdürlüğü yayımladığı bir duyuru ile Defne İlçesinde yer alan lojmanların satışa çıkarıldığını duyurdu. Toplam 16 konut satılacak olan ihalede fiyatlar 260.000 TL'den başlıyor.

Emlak Haberleri 15.11.2021 - 15:54 15.11.2021 - 15:54 Mustafa KARAGÖZ

16 lojman satışı için yayımlanan duyuruda 12 konutun öncelikli satış hakkı kapsamında kamu personellerine satılacağı 4 dairenin ise herkese açık ihale edileceği bildirildi. Boş lojmanları almak isteyenler için fiyatlar 260.000 TL'den başlıyor 320.000 TL'ye çıkıyor. 

12 KAMU KONUTU ÖNCELİKLİ SATIŞ HAKKI KAPSAMINDA SATILACAK

Öncelikli satış hakkı lojman satışlarında, kamu personellerine sağlanan bir haktır. Lojman satışına karar verilen tarihte içerisinde personel bulunması durumunda satış için personele teklif sunulur. İlk muhammen bedel üzerinden sunulan teklif kamu personeli tarafından kabul edilirse konut ihaleye çıkmadan kamu personeline satılır.

Hatay Milli Emlak Müdürlüğü lojman satış ilanı kapsamında 12 konutun öncelikli satış hakkı kapsamında olduğunu, içinin dolu olduğunu ve satışların konutlarda yer alan personellere yapılacağını duyurdu. 

4 KAMU KONUTU İÇİN HERKES BAŞVURU YAPABİLECEK

Hatay Milli Emlak Müdürlüğü lojman satış duyurusunda ayrıca 4 adet boş konut bulunuyor. Boş konutun olmasının anlamı ise satışların herkese açık olacağı ve tüm vatandaşların başvuru yapabileceğidir. Yani kurumun listesinde yer alan 4 kamu konutu herkes için açık ihaleye çıkarılacak ve en yüksek teklifi veren konutu alacak. 

LOJMAN SATIŞI İÇİN İHALE FİYATLARI

12 dolu 4 boş lojman satışı için Hatay Milli Emlak Müdürlüğü yayımladığı duyurusunda konutların Defne İlçesi Sümerler Mahallesinde yer aldığını duyurdu. Konutların 113 m2, 124 m2 ve 126 m2 büyüklükte olduğunu ilan eden kurum fiyatların 260.000 TL'den 340.000 TL arasında değiştiğini duyurdu. 

hatay defne lojman

Lojman satışları hakkında bilgi veren Milli Emlak Müdürlüğü "Yukarıda tapu bilgileri ile taşınmaz özellikleri belirtilen mülkiyeti Hazineye ait kamu konutlarının/bağımsız bölümlerin karşılarında belirtilen tarih ve saatinde Hatay Milli Emlak Müdürlüğü tarafından Komisyon huzurunda;  2886 sayılı Kanunun 45.maddesi uyarınca açık teklif usulü ile ayrı ayrı satış ihalesi yapılacaktır." bilgisini verdi. 

İhale işlemleri 30 kasım tarihinde gerçekleştirilecek. İhaleye katılacak olan başvurularını tamamlamalarının ardından Kışlasaray Mahallesi Fevzi Çakmak Cad. Hatay Valiliği  B Blok Kat:2 ANTAKYA HATAY adres,nde ihaleye katılacaklar. 

İHALE BAŞVURULARI İÇİN SON TARİH

İhale 30 Kasım tarihinde düzenlenecek. Başvurular bu tarihe kadar alınacak. Başvuru yapacak olan istekliler ihale şartnamesini Hatay Milli Emlak Müdürlüğünde bedelsiz olarak görebilecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@