Boş Lojmanlar Satılıyor! 70 Bin TL'den Başlayan Daireler Şehir Şehir Liste

Nisan 2021 döneminde kamu kurumlarının lojman satış ilanları için duyurular bulunuyor. Mart ayı sonunda ilan edilen ve Nisan ayında gerçekleştirilecek ihaleler ve hangi illerde konut satışı olacağı haberimizde.

Emlak Haberleri 30.03.2021 - 20:06 30.03.2021 - 20:06 Serhat Karaman
Lojman satış ilanları Nisan 2021 dönemi için yayımlanmaya başladı. Çok sayıda il milli emlak müdürlüğü tarafından kamu konutu satışı yapılacağı ilan edildi. Bu duyurularda yer alan ve satılacağı ilan edilen konutlarda hem dolu konumda hemde boş konumda olan satılık daireler var.

KAMU KONUTU SATIŞLARINDA ÖNCELİKLİ SATIŞ HAKKI

Kamu konutu, lojman satışlarında dikkat edilecek en önemli husus satışa çıkarılan konutun dolu yada boş konumda olması. Çünkü düzenlenecek ihale konutun dolu yada boş olması durumunda öncelikli satış hakkı kapsamında yapılacak. Bu çerçevede vatandaşlar başvurularını konutun durumuna göre yapacaklar.

Boş Konutlar - Herkes Başvuru Yapabilir

Milli Emlak Müdürlükleri tarafından yayımlanan duyurularda yer alan boş konutlara herkes başvuruda bulunabilir. Bu konutların satışlarında öncelikli satış hakkı bulunmamakta. Vatandaşlar satışa çıkarılan konutlar için belirlenen muhammen bedeller kendilerine uygun ise başvurularını kuruma bildirebilirler.

Dolu Konutlar - Öncelikli Satış Hakkı Var

Satışı yapılacak olan dolu konutlarda ise öncelikli satış hakkı bulunuyor. Bu konutlarda lojmanların bağlı olduğu kamu kurumuna bağlı personeller yer alıyor. Lojman satış yönetmeliğine göre dolu konumdaki kamu konutlarının satışında ilk alım hakkı kamu personeline aittir. Ancak kamu personeli konutu almak istemezse satış herkese açık şekilde yapılır.

GÜNCEL KAMU KONUTU SATIŞ LİSTESİ

Kamu konutu alımı için başvuruda bulunacak olanlar başvurularını yukarıda yer alan bilgilere göre yapacaklar. Emlak365.com olarak bizlerde kamu kurumları tarafından yayımlanan ve herkes için satışa çıkarılan kamu konutlarını listeledik.

İşte İl İl Kamu Konutu Satışı Yapılacak Olan Şehirler

1-) Mersin'de 12 adet satılık kamu konutu ile 5 adet dükkan satışı ve 16 adet kiralık tarla ihale edilecektir.

2-) Muş Milli emlak şefliğinden gayrimenkuller ihale ile satılacaktır.

3-) Denizli İl Milli Emlak Müdürlüğü

4-) Trabzon Yorma İl Milli Emlak Müdürlüğü Yomra Sancak Mahallesi'nde 12 adet taşınmaz ihale ile satılacaktır.

SATIŞ FİYATLARI

Yukarıda Mersin, Denizli, Muş ve Trabzon'da yer alan kamu konutlarının satışları için ilan edilen fiyat listelerini de derledik. İşte İhaleye dahil olacaklar için kamu konutu satış rakamları.

Trabzon Satış İlanıMuş Satış İlanıDenizli Satış İlanıYukarıda yer alan kamu konutlarının satış başvuruları doğrudan kurumlara yapılacak. Kurumlardan şartname alacak olan vatandaşlar daha sonra başvurularını evrak teslimi ve teminat ödemesi ile yapacaklar. Ardından ihale süreci ve devir teslim işlemleri izleyecek.

 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@