Boş Lojmanlar Satılıyor! 85.000 TL'ye Devlet Dairesi İlanda, İsteyene 0.95 Konut Kredisiyle

Lojman satışlarına ilgi her geçen gün artıyor. Lojmanlara olan ilginin temelinde ise daha düşük fiyatlar ve bankaların daha düşük faizle konut kredisi vermesi yatıyor.

Emlak Haberleri 04.10.2021 - 12:11 04.10.2021 - 12:19 Mustafa KARAGÖZ

Devlete ait birimler farklı şehirlerde yer alan ve kendilerine tahsis edilen konutları satışa çıkarıyorlar. Daha uygun fiyat olanakları ile ihale usulüyle satılan kamu konutları vatandaşlara daha düşük maliyetle konut sahibi olma olanağı sağlıyor. Maliyetlerin düşmesinde lojman fiyatlarında yapılan indirimler değil ayrıca düşük faizli konut kredisi hakkı. 

DEVLETE AİT LOJMANLARA 0.95 FAİZLE KREDİ

Lojman satışlarına dair kararın daha önceki yıllarda alınmasının ardından bankalarla anlaşmalar imzalandı. Kredi olanaklarına dair imzalanan anlaşmalar kapsamında ev alacaklara hem 120 ay vade hemde düşük oranlar sağlanacak. Ekim 2021 döneminde de lojman alacak olan vatandaşlar isterlerse düşük faizli kredi olanaklarından faydalanacaklar. 

Halen geçerli olan anlaşmalar kapsamında Türkiye genelinde İş Bankası, Garanti BBVA gibi bankalar ile devlet bankaları lojman kredisi sağlayacaklar.

garanti bbva lojman kredisi 4 ekim

Garanti BBVA resmi sitesinden lojman kredisi açıklaması

"Mortgage Uzmanı Garanti BBVA Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün bankalarla yaptığı protokol kapsamında, kamuya ait lojmanların ihale yoluyla satışında konut kredisi kullandırıyor. Garanti BBVA Mortgage, kamu lojmanlarından ev satın almak isteyen müşterilerine aylık yüzde 0,95 faiz oranıyla 120 ay vadeli kredi imkânı ve avantajlı fırsatlar sunuyor."

85.000 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA YENİ İLAN

Kamu kurumları tarafından ilan edilen son konut satış ilanlarından bir tanesi de Tekirdağ için geldi. 

Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yayımlanan bir duyuruda, Süleymanpaşa İlçesi Yavuz Mahallesinde yer alan binada ki konutların satışının yapılacağını bildirdi. Toplam 8 adet lojman satışı yapacak olan kurum, konutların sadece 2 tanesinin dolu konumda olduğunu ve öncelikli satış hakkıyla satılacağını açıkladı. Diğer 6 konuta ise herkes başvuru yapabielcek. 

İl Mill Emlak Müdürlüğü Lojman Satışı Konut Fiyat Listesi

tekirdağ lojman satışı 4 ekim

Tabloda bulunan konutlar için başvuru yapacak olanlar, başvurularını 14 Ekim tarihine kadar yapacaklar. İhale 14 Ekim saat 10.00 itibariyle başlayacak. İhaleye katılmak ve lojman almak için başvuru işlemleri İl Milli Emlak Müdürlüğünde tamamlanacak. Başvurular öncesinde lojman satışlarına dair kapsamlı bilgi edinmek isteyenler için kurum (0282) 261 20 40 (Dahili 432-506-512) numaralı telefonundan destek sağlanacağını duyurdu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@