Böyle Kiralık Ev İlanı Görülmedi! Ev Sahibinin Kiracısından İstekleri Görenleri Çıldırttı!

Ev satış ve kiralama ilanlarının yayınlandığı Sahibin'den de bir ev ilanı sosyal medyanın diline düştü. İlan açıklamasında yer alan ifadeler büyük tepkilere yol açarken ev sahibinin kiralama şartları eleştiri konusu oldu. 

Emlak Haberleri 12.07.2021 - 23:37 12.07.2021 - 23:37 Emlak 365

İnternet üzerinden satılık ve kiralık ev ve araba ilanlarının yayınlandığı Sahibinden platformunda bazı zamanlarda ilginç ilanlara denk gelinebiliyor. Bu ilanlar da zaman zaman sosyal medyada en çok konuşulan konulardan oluyor. 

Türkiye'de bazı ev sahipleri evlerini kiraya verirken ağır şartlar isteyebiliyorlar. Ancak bu şartların tamamının bir araya toplanması çok zor bir ihtimal oluyor. Bu zor ihtimal Sahibinden'de yayınlanan bir ev kiralama ilanında bir araya geldi.

KİRACILARI ÇİLEDEN ÇIKARAN İLAN

Akla, mantığa uymayacak taleplerini ilanda açıklayan ev sahibi sosyal hemdeya hem eleştiri hem de espri konusu oldu. 

İşte ev sahibinin kiracıdan istediği şartlar:

-Bekara ve öğrenciye ev verilmiyor. Sadece evli çiftler evlilik cüzdanını göstererek evi kiralayabilirler. Ayrıca çocuklu evli çiftlere de ev kiralanmayacak.
-Evi kiralayanlar evde balık, kızartma, kavurma gibi kokan yemekleri asla yapmayacaklar. 
-Ev sahibi bir üst katta oturduğu için saat 21:00'dan sonra çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve elektrikli süpürge asla çalıştırmayacaklar 
-Saat 22:00'dan sonra binaya giriş – çıkış yapmak yasaktır. (Ev sahibi erken uyuduğunu ve merdivendeki sesleri duymak zorunda olmadığını not olarak ilana düştü)
-Kiracının eğer arabası varsa apartmanın önüne park edebilmesi için ev sahibine ekstradan 750 TL ödeme yapması gerekecek 
-Evin içinde sigara içmek yasaktır ve yalnızca balkonda sigara içilebilir 
-Her ay 200 TL merdiven temizlik parası ödenecek 
-Kiracı evden çıkarken evde meydana gelmiş hasarlar ev sahibi tarafından belirlenir. Ev sahibi uygun görürse depozitoyu geri vermeyebilecek. Bu maksatla ev sahib ile kiracı arasında özel bir belge imzalanacak. 

EV SAHİBİNE ÇIĞ GİBİ TEPKİ GÖSTERİLDİ

Yayınlanan bu kiralık ev ilanı ile alakalı olarak sosyal medyada binlerce yorum yapıldı. Ev sahibinin isteklerinin bir kısmının hukuksuz olduğu şeklinde yorumlanırken bu evin bu şartlarla sağlık bir vatandaş tarafından kiralanmayacağı yorumu da yapıldı. 

Bu kiralık ev ilanı ile ev sahiplerinin kiracılardan isteklerine de bir standart getirilmesi tartışmaları yaşanmaya başlandı. Zaman zaman bu tür ev sahiplerinin kiracıları mağdur ederek adeta haksız kazanç elde ettikleri ifade edilirken ev kiralama işlerinin tamamen profesyonel kişilere bırakılması konusunda gerekli düzenlemenin yapılmasının sorunu çözeceği bildirildi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@