Brad Pitt'in Yardım Evleri Mağdur Etti! Çürük Evden Taşınan Taşınana

Amerikalı oyuncu Brad Pitt'in kasırga mağdurları için inşa ettirdiği evler çürük çıktı. Sürekli masraf çıkaran evler peş peşe boşaltıldı.

Emlak Magazin 02.02.2022 - 11:21 02.02.2022 - 11:21 Büşra Uluşen

Hollywood'un yakışıklı oyuncusu Brad Pitt'in öncülüğünde kurulan '' Make It Right '' Vakfı'nın 2005 yılında Katrina Kasırgasında mağdur olan kişiler için inşa ettirdiği 109 evin birçoğunun kullanılamaz halde bulunduğu ve insanların bu nedenle çok zor durumda kaldığı öğrenildi. 

BRAD PİTT'İN YARDIM EVLERİ PATLADI!

Yabancı basınında yer alan bilgilere göre, vakfın 26,8 milyon dolar harcayarak yeşil enerjiyle yaptığı sürdürülebilir evler kasırgada mağdur olan kişilere teslim edilmişti. Vakıf bu evleri, özellikle New Orleans'ta afetten etkilenen siyahi ve düşük gelirli kişilerin ikamet ettiği Aşağı 9. Bölge'deki kişileri düşük fiyatlarla ev sahibi yapmayı hedefliyordu. 

brad pitt yardım evi

2008 ve 2015 yılları arasında inşa edilen evler, yapılış maliyetinin çok altında 150 bin dolara satıldı. Fakat, bu evlerin büyük bir çoğunluğunda New Orleans'ın subtropikal iklimine ve yağışlara dayanıklı yağmur olukları ya da su geçirmez boya gibi özellikler bulunmuyordu. 

EVLERİNİ TERK ETTİLER

Kasırga sonrası evlerini teslim alan birçok kişi evle ilgili yaşanılan sorunlar nedeniyle 8 ayda evlerini terk etmeye başladı. Ev sahiplerinin bir kısmının, 2022 yılının başından itibaren 6 evin küf, çürüme, su baskını ve yapısal sorunlar nedeniyle evi boşalttıkları öğrenildi. Birçok ev sahibi de maddi imkansızlıklar nedeniyle sürekli masraf çıkaran evlerinden taşınmak zorunda kaldı. 

brad pitt yardım evi 2

Ev sahiplerinden birkaçı, ünlü yıldız Brad Pitt'in vakfına dava açarak olayı mahkemeye taşıdı. Vakfın New Orleans'ta bulunan ofislerine giden basın mensupları, organizasyon tarafından mobilyalarını depoya taşımak üzere işe alınan bir nakliye ekibiyle karşılaştıklarını ve Make It Raight vakfından herhangi bir kişiye ulaşamadıklarını bildirdi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@