Brent Petrol Çakıldı! Zam Yağmuru Yiyen Motorin Fiyatları ve Benzine İndirim Var Mı?

Delta varyantı, artan vaka sayısı ve gelen yasaklar ile endişeler brent petrol fiyatını düşürdü. Peki, benzine indirim gelecek mi, motorin fiyatı düşer mi?

Brent Petrol Çakıldı! Zam Yağmuru Yiyen Motorin Fiyatları ve Benzine İndirim Var Mı?

Dolar kurunda ve brent petrol fiyatlarında yaşanan yükselişler nedeni ile motorin ve benzin fiyatları zamlanmıştı. Delta varyantı ile beraber yeniden yükselişe geçen koronavirüs vaka sayıları, pek çok ülkeden kaldırılan yasakların büyük bir hızla geri gelmesi ve ekonomik dalgalanmalar ile uluslararası piyasada brent petrol fiyatı düşüşe geçti.

Hem brent petrol fiyatları hem de dolar kurunda yaşanan geri çekilme ile beraber gözler motorin ve benzin fiyatlarına çevrildi. Yaşanan yükseliş nedeni ile zamlanan akaryakıt fiyatlarında indirim beklentisi oluştu. Peki, akaryakıt fiyatları ne olur, benzine indirim gelecek mi, motorine indirim var mı?

AKARYAKIT FİYATLARI DÜŞECEK Mİ, MOTORİNE İNDİRİM GELECEK Mİ SON DAKİKA 2021, BENZİNE İNDİRİM VAR MI?

Milyonlarca araç sahibi bir süredir motorin ve benzine gelen zamlarla sıkıntıya düşerken dolar kuru ve brent petrol fiyatları cephesinde yaşanan geri çekilme ile beraber indirim beklentisi oluştu.

Uluslararası piyasada brent petrol fiyatı 70 dolar seviyesinin altını görürken iç piyasada ise dolar kurunda sert geri çekilme meydana geldi. Dolar kuru dün 8,30 liranın altını test ederken bugün ise 8,40 lira seviyesinin üzerinde tutunmaya çalışıyor.

Dolar kurunda yaşanan dalgalanmalar ve brent petrol fiyatında yaşanan geri çekilme ile beraber benzin ve motorin fiyatlarına indirim yapılıp yapılmayacağı ise merak konusu oldu. Bilindiği üzere ülkemizde akaryakıt fiyatları brent petrol fiyatı ile dolar kuru üzerinden belirlenirken bu fiyatın üzerine akaryakıt dağıtım şirketlerinin kar marjları ekleniyor.

SONRAKİ HABER