Brezilya - Arjantin Maçı Neden Yarıda Kaldı, Bundan Sonra Ne Olacak, Maç Ne Zaman Oynanacak?

2022'de Katar'da düzenlenecek olan Dünya Kupası için Güney Amerika Elemeleri kapsamında oynanan Brezilya – Arjantin karşılaşması yarıda kaldı. Peki Brezilya Arjantin maçı neden tamamlanamadı?

Gündem 05.09.2021 - 23:31 05.09.2021 - 23:36 Engin Uzunoğlu

Dünya futbolu 2021 Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri kapsamında oynanan Brezilya – Arjantin maçının yarıda kalması ile şok yaşıyor. Karşılaşma başladıktan 10 dakika sonra maçın hakemi ile Arjantinli futbolcular soyunma odasına gittiler. Daha sonra ise maçın askıya alındığı açıklandı. Peki Brezilya Arjantin maçı neden tamamlanamadı?

BREZİLYA – ARJANTİN MAÇI NEDEN YARIDA KALDI?

2022 yılında Katar'da düzenlenecek olan Dünya Kupası için kıtalarda eleme maçları oynanmaya devam ediliyor. Bu kapsamda Brezilya'nın Sao Paulo kentinde bulunan Neo Quimica Stadyumu'nda  Brezilya ile Arjantin karşı karşıya geldiler. Ancak bu maçın 10. dakikasında sahalarda pek rastlanılamayacak bir olay meydana geldi. 

Karşılaşma devam ederken 10. dakikada Brezilya Sağlık Gözetim Ajansı görevlileri maçta oynayan bazı Arjantinli futbolcuların koronavirüs tedbirlerine uymadıkları gerekçesiyle sahaya girdiler. Sahaya giren görevliler Arjantin kadrosunda bulunan ve İngiltere Premier Lig'de oynayan 4 futbolcunun son 14 gün içerisinde İngiltere'de bulundukları için göç idaresi yeminli beyanına aksi yönde hareket ettiklerini gerekçe göstererek maçı durdurdular. 

Arjanti Milli takımı, futbolcularına yapılan bu muamele nedeniyle anında sahadan çekilerek soyunma odasına gittiler. Maçın hakemi Jesus Valenzuela da karşılaşmayı durdurarak soyuna odasına girdi. Bu şekilde maç askıya alınarak ertelendi. 

Brezilya Sağlık Gözetim Ajansı görevlileri maça müdahale etmeleri üzerine gelişen enteresan olay hakkında bir açıklamada bulundular. Buna göre Arjantin milli takım futbolcuları Emiliano Martinez, Cristian Romero, Gio Lo Celso ve Emiliano Buendia'nın kurallara uymadıkları iddia edildi. Bu nedenle maçtan önce bu futbolcuların ülkelerine gitmeleri istendi. Yetkili isimler sayılı futbolcuların son 14 gün içerisinde İngiltere'de bulunmadıklarına dair yalan beyanda bulunarak belge imzaladıklarını ifade ettiler.

Brezilya'da uygulanan koronavirüs tedbirleri kapsamında son 14 gün içerisinde İngiltere, Güney Afrika, Kuzey irlanda ve Hindistan'da bulunanların ülkeye girişlerine izin verilmiyor. 

BUNDAN SONRA NE OLACAK, BREZİLYA – ARJANTİN MAÇI OYNANACAK MI?

Brezilya – Arjantin maçının yarıda kalmasının ardından bundan sonraki sürecin ne şekilde işleyeceği merak ediliyor. Arjantin futbol federasyonu tarafından maçın ertelendiğine dair açıklama yapıldı. Ancak maçın ne zaman oynanıp oynanmayacağı henüz belli olmadı. Her iki ülke futbolunu yakından ilgilendiren bu maçın tarihi ilerleyen aylar için yeniden belirlenecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@