BTC Türk'e Neden Girilmiyor? BtcTurk Ne Zaman Açılacak?

Kripto para borsası BTCTurk'e dün geceden beri erişim sağlanamıyor. Yatırımcılar BTCTurk'e neden girilmiyor, BtcTurk ne zaman açılacak araştırırken şirketten beklenen açıklama geldi.

Finans 24.01.2022 - 11:49 24.01.2022 - 11:49 Büşra Uluşen

Yerli kripto para borsası BTC Türk'e dün akşam saatlerinden beri giriş yapılamıyor. Hem internet sitesi hem de mobil uygulama üzerinden hesaplarına giriş yapamayan yatırımcılar, internette BTC Turk'e ne olduğu ile ilgili araştırmalarını sürdürüyor. 

Kripto para borsasında yaşanan uzun süreli erişim problemi, yatırımcıları telaşlandırdı. Yatırımcılar bir anlık panikle BTC Turk'ün hacklenmiş olabileceğini düşündü. Tartışmalar sürerken BTC Turk tarafından peş peşe açıklamalar geldi. 

BTC TURK NEDEN AÇILMIYOR? ŞİRKET AÇIKLADI

BtcTurk'ün sosyal medya hesabından paylaşım yapılarak erişim sorununun nedeni açıklandı. Açıklamada, sorunun Microsoft Azure kaynaklı teknik aksaklık nedeniyle oluştuğu belirtildi. Teknik ekibin en kısa sürede sorunun çözülmesi için çalışmalarını sürdürdüğü bilgisine de yer verildi. 

btcturk erişim

btcturk erişim2btcturk erişim3

Şirketten birkaç saat arayla gelen açıklamalarda, teknik ekibin BtcTurk internet sitesi ve mobil uygulamalarında yaşanan erişim kesintilerinin birkaç saat içinde sona ereceğini öngördüklerini ve kullanıcıların hesaplarına öncelikle geçici olarak 'Emir İptal' modunda ulaşılarak tüm varlıkların görüntülenebileceği belirtildi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@