Bu 15 Şehirde Yaşayıp Kendi Evi Olmayana Yüzde 30 Daha Ucuz Lojman Şansı 17-21 Ocak Satış Fiyat Listeleri

17-21 Ocak kamu konutu, lojman satış listeleri belli oldu. Ankara, İstanbul, İzmir ile birlikte toplam 15 şehirde satış yapılacak. Güncel satılık ucuz, indirimli lojman satış fiyatları belli oldu.

Emlak Haberleri 15.01.2022 - 10:49 15.01.2022 - 10:50 Mustafa Karagöz

Kendi evi olmayanlar için 2022 Ocak ayı ikinci yarısı için lojman satış ihale ilanları yayımlandı. 17 Ocak ile 21 Ocak tarihleri arasında hem başvuruları alınacak hemde ihalesi gerçekleştirilecek toplam 22 ayrı ihale ilanı bulunuyor. Bu ihalelerden bir taneis kiralık lojman ihalesi olurken 21 lojman satış duyurusu. Lojman satışları için yayımlanan 22 ihale ilanında onlarca konutun satışı gerçekleştirilecek.

Lojman satışları için ihale yayımlayan kurumlar bir duyuru ile 100'den fazla konut için ihale düzenleneceğini duyuruyorlar. 

GÜNCEL KAMU LOJMANI SATIŞ İHALE DUYURULARI 17-21 OCAK İL İL LİSTE

Kamu konutu satışı için ihale düzenlenecek olan şehirlerin başında Ankara, İstanbul ve İzmir geliyor. Hatta bu illerin 3'ü için de birden fazla duyuru bulunuyor. Lojman almak isteyen vatandaşlar için emlak365.com olarak düzenli olarak bu duyuruları sitemizde yayımlıyoruz. Aşağıda yer alan tabloda da ihale düzenlenecek olan tüm şehirleri ve hangi şehirlerde kaç konut satışı yapılacağına ilişkin güncel bilgileri bulabilirsiniz. 

Tablolarda ayrıca ihaleyi düzenlenecek kurum bilgisi yer alır. Vatandaşlar kendi şehirleri için yayımlanan duyurulara ve ihale şartnamelerine kurumların web sitesinden ulaşabilir. Örneğin İzmir Milli Emlak'tan ilan edilen kamu konutu duyurusuna İzmir Millİ Emlak Müdürlüğü'nün kurumsal web sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz. Son olarak tablolarda ihale tarihleri yer alır. Vatandaşların ihale tarihine kadar başvurularını yapmaları gerek. 

17-21 Ocak 1. Grup Kamu Konutu Satış İhale İlanı

17-21 ocak lojman satışı ihale duyuruları (6)17-21 ocak lojman satışı ihale duyuruları (5)

17-21 Ocak 2. Grup Kamu Konutu Satış İhale İlanı

17-21 ocak lojman satışı ihale duyuruları (4)

17-21 Ocak 3. Grup Kamu Konutu Satış İhale İlanı

17-21 ocak lojman satışı ihale duyuruları (3)

17-21 Ocak 4. Grup Kamu Konutu Satış İhale İlanı

17-21 ocak lojman satışı ihale duyuruları (2)17-21 ocak lojman satışı ihale duyuruları (1)

KAMU KONUTURU SATIŞLARINDA FİYAT BİLGİSİ, KREDİ SEÇENEĞİ VE TAKSİT OLANAKLARI

Bazı belediye başkanlıkları konut satışlarında taksit imkanı uygularlar ancak bu uygulama genel değildir. Taksit olanakları da kurumlara göre 24 ay, 60 ay ve nadir de olsa 120 ay vadeli olabilir. Milli Emlak Müdürlüklerinden lojman almak isteyenlere ise lojman kredisi sağlanır. Kurumun anlaşmalı olduğu bankaların 2022 yılı için belirlenen faiz oranlarıyla konut kredisi kullanarak lojman almak mümkün.

2022 lojman fiyatları emlak sektöründe oluşan serbest piyasaya göre daha indirimlidir. Ancak satışlar ihale ile olduğundan fiyatlar teklifle yükselebilir. Ancak ihaleye katılımın az olduğu yada hiç olmadığı durumlarda çok uygun fiyatlara 3+1, 2+1, 4+1 daireler almak mümkündür. 

BAŞVURULARI KAÇIRMAYIN

Lojman almak isteyenler kendi şehirlerinde satış yapan kurumların web sitelerinde ulaşacaklar. İhale kılavuzunu bulacak olan vatandaşlar kılavuzda yer alan başvuru evrakları ile yine kuruma giderek şahsen başvuru yapacaklar. Kurumlara gitmeden telefon ile arayarak bilgi almakta mümkün.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@