Bu 4 İldeki Arsa, Arazi Sahipleri Dikkat! Cumhurbaşkanı İmzasıyla Acele Kamulaştırma Kararları Resmi Gazetede Yayınlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de 4 farklı il için acele kamulaştırma kararları yayınlandı. İşte acele kamulaştırılacak taşınmazlar hakkında tüm detaylar...

Emlak Haberleri 04.11.2021 - 01:07 04.11.2021 - 01:07 Engin Uzunoğlu

Türkiye'nin farklı illerinde çeşitli projeler ve uygulamalardan dolayı mülkiyetleri vatandaşlara ait olan taşınmazlar için acele kamulaştırma kararları alınmaya devam ediliyor. 4 Kasım 2021 Perşembe tarihli Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla acele kamulaştırma kararları yayınlandı. Yayınlanan kararlara göre Ankara, Trabzon, Konya ve Bitlis'te bazı taşınmazlar acele kamulaştırma kapsamına alındı. 

ANKARA ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI!

Resmi Gazete'de yayınlanan acele kamulaştırma kararına göre Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde İvedikköy Mahallesi'nde bulunan ve ada – parsel numarası verilen taşınmaz acele kamulaştırılacak. İlgili taşınmazın İvedik İçmesuyu Arıtma Tesisi 4. Ünite Gelişim Alanı işi kapsamında gerçekleştirileceği bildirildi. Bu acele kamulaştırma işi için Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü yetkilendirildi.

Ankara acele kamulaştırma kararı-1

KONYA ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI!

Konya ili için iki ayrı acele kamulaştırma kararı Resmi Gazete'de yayınlandı. Buna ggöre Taşkent ilçesi Balcılar Mahallesi'nde bulunan ve ekli listede ada ve parsel numaraları verilen taşınmazların acele kamulaştırma kapsamına alındığı bildirildi. Bu acele kamulaştırılacak taşınmazlar üzerinde ilçenin ihtiyacı olan toplu konutların inşa edileceği belirtildi. Bu acele kamulaştırma işleminde Taşkent Belediye Başkanlığı görevlendirildi. 

Konya'da bir diğer acele kamulaştırma kararı da Beyşehir ilçesi için alındı. İçerişehir Mahallesi sınırları içerisinde yer alan ve koordinatları gösterilen alan yenileme alanı olarak belirlendi. 

Konya taşkent acele kamulaştırma kararı

TRABZON ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI

Resmi Gazete'de yayınlanan bir diğer acele kamulaştırma kararına göre Trabzon'da bazı taşınmazlar acele kamulaştırılacak. Yayınlanan karara göre Akçaabat ilçesi Yıldızlı Mahallesi sınırları içerisinde yer alan ve kararda belirtilen taşınmazlar Hafriyat Dolgu ve Rehabilitasyon Projesi'nin yapılabilmesi için acele kamulaştırılacak. Bu acele kamulaştırma kararını Trabzon Büyükşehir Belediyesi uygulayacak. 

trabzon acele kamulaştırma kararı

BİTLİS ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI

Yayınlanan son acele kamulaştırma kararında ise Bitlis'te bazı taşınmazların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılacağı bildirildi. Merkez ilçede bulunan Atatürk, Devrim, Gazibey, Hersan ve Müştakbaba mahalleleri sınırları içerisinde dera yatağı üzerinde bulunan ve büyük bir kısmı da imar mavzuatına aykırı olarak inşa edilen taşınmazlar üzerilerinde bulunan yapılarla beraber acele kamulaştırılacak. 

Bitlis acele kamulaştırma kararı

Bitlis için verilen acele kamulaştırma kararının olası bir taşkın, sel ve benzeri doğal afetlerde kayıpları önlemek adına verildiği bildirildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@