Bu 4 Şartı Sağlayanlara Her Ay Ödenecek! Düzenli Geliri Olmayanlara Maaş

Aralık ayında sosyal güvencesi olmayan, düzenli geliri bulunmayan vatandaşlar VGM muhtaç aylığı başvurusunda bulunarak düzenli maaş alma hakkı elde edebilirler.

Finans 07.12.2021 - 17:41 07.12.2021 - 17:41 Mustafa Karagöz

Bilindiği üzere devlet kurumları vatandaşların zor durumda olmaları durumunda özel destekler sağlıyorlar. Hasta olanlar için sağlık, öğrenciler için bakım, evi olmayanlar için barınma destekleri sağlanırken düzenli geliri olmayanlar için de para yardımları yapılır. Para yardımları SGK, İŞKUR, Aile Bakanlığı gibi kurumladan yapılsa da bu kurumların dışında ayrıca VGM'de muhtaç aylığı sağlıyor. 

HER AY 1125 TL ÖDENECEK

Vakıflar Genel Müdürlüğü resmi sitesinde belirtilen koşulların oluşması ve başvuru şartlarının sağlanması durumunda muhtaç aylığı ödemesi yapacağını ilan etti. 

Kurum muhtaç aylığı ödemelerinin annesi ya da babası olmayan muhtaç çocuklar ile % 40 ve üzeri engelli olan muhtaçlara aşağıdaki şartların tamamını sağlamaları halinde ödenmeye başlandığını duyurdu. Destek ödemeleri iiçin kurumun resmi sitesinden bir açıklama metni yayımlandı. Metinde gelir, gayrimenkul sahibi olmama gibi özel koşullar var. Koşulların sağlayan vatandaşlar muhtaç aylığı için başvuruda bulunacaklar ve destek ödemesi alacaklar. 

Muhtaç Aylığı Almak için

Muhtaç aylığı alabilmek için ilk koşul başvuruda bulunan kişinin sosyal güvencesi olmaması. 

VGM herhangi bir geliri, düzenli aylık kazancı olanlara muhtaç aylığı onayı vermiyor.

Gelir getirici taşınır ve taşınmaz malı mevcut olmaması veya olup da bunlardan elde edeceği aylık ortalama gelirinin bu yönetmelikle belirlenen muhtaç aylığı miktarını geçmemesi.

Son başvuru şartı ise mahkeme kararı ile koruma altında olan vatandaşlara da muhtaç aylığı ödemesi yapılmaz. 

Aylık 1125 TL Ödenecek

Söz konusu destek ödemelerine başvuru yapan ve başvuruları kabul edilen vatandaşlara Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından aylık 1125 TL destek ödemesi yapılacak. 

Başvuru İşlemleri

Vatandaşlar kendi şehirlerinde yer alan VGM İl Müdürlüklerine giderek şahsen başvuruda bulunabilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@