Bu Faiz Oranı Başka Bankada Yok! Akbank 250 Bin TL Konut Kredisi Bombasını Patlattı!

Piyasanın en düşük faizli konut kredisi kampanyasını düzenleyen Akbank oldukça düşük maliyetlerle müşterilerini ev sahibi yapmaya devam ediyor.

Bu Faiz Oranı Başka Bankada Yok! Akbank 250 Bin TL Konut Kredisi Bombasını Patlattı!

Türkiye'de konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşların son dönemlerde en göz bankası Akbank oldu. Akbank tarafından yapılan güncelleme ile konut kredisi faizleri aylık yüzde 1,34'e çekildi. Düşük faizle konut kredisi veren Akbank aynı zamanda gayrimenkul sektörüne de hareketlilik getirdi.

AKBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

Akbank tarafından yapılan açıklamaya göre ev satın almak isteyen müşterilerin bütçelerini rahat bir şekilde planlayabildikleri belirtildi. Taksitler sabit olduğu için müşterilerin gelirleri yıllar içerisinde arttığında konut kredisi taksit ödemeleri kolay bir şekilde yapılabiliyor. Ayrıca sabit faiz uygulandığı için Akbank'tan konut kredisi çekenler faiz dalgalanmalarından herhangi bir şekilde etkilenmiyorlar.

Akbank konut kredisi kampanyasından yararlanarak ev finansmanı desteği alan müşteriler kredi taksit ödemelerini yaptıkça anapara borçları gittikçe artan oranlarda azalıyor. Bu şekilde kredilerin mali yüklerinde de bir azalma meydana gelmiş oluyor.

AKBANK'TAN NE KADAR KONUT KREDİSİ KULLANILABİLİR?

Akbank konut kredisi kampanyası kapsamında konut kredisi kullanmak isteyen müşteriler ne kadar kredi çekebileceklerini merak ediyorlar. Bu kredi limiti hakkında net bir sınırlama bulunmuyor. Ancak satın alınacak konutun ekspertiz değeri kredi miktarında belirleyici oluyor.

Satın alınmak istenen konutun ekspertiz değeri 500 Bin TL'nin altında ise bu değerin yüzde 90'ı oranında konut kredisi kullanılabiliyor. Ancak 500 Bin TL'den fazla ekspertiz değeri olan konutlarda yüzde 80 oranında kredilendirme yapılabiliyor.

250 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Akbank'tan konut kredisi kullanmak için başvuru yapan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,34 oranında faiz uygulanıyor. 120 ay vadeli 250 Bin TL konut kredisi kullanan Akbank müşterileri bankaya vade süresince her ay 4.200 TL kredi taksiti ödüyorlar. 10 yıl boyunca devam edecek olan bu kredi taksiti ilerleyen yıllarda gelir artışları ile normal bir seviyeye gelmiş oluyor.

akbank konut kredisi hesaplama 250 bin lira

AKBANK KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Akbank'tan konut kredisi kullanmak için başvuru yapmak isteyen vatandaşlar bunu banka şubelerine giderek yapabiliyorlar. Banka şubelerinde konut kredisi başvuruları kabul edilen müşterilerin satın almak istedikleri evler için ekspertiz raporu çıkartılıyor. Konut kredisi kullanma ve kredi onayı ise bu ekspertiz raporu esas alınarak yapılıyor.