Bu Fırsat İnsanın Aklını Başından Alır! TOKİ 240 Ay Vade Ve 390 TL Taksitle 2+1 Konut Satıyor!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından ucuz fiyatlar ve düşük taksitlerle ev sahibi olma fırsatı devam ediyor.

Toki 23.11.2021 - 20:34 23.11.2021 - 20:34 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de konut maliyetleri akıl olmaz seviyelere ulaşınca dar ve orta gelirli ailelerin ev sahibi olma imkanları kalmadı. Bu durumda ise devreye Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) giriyor. TOKİ tarafından uygun maliyetlerle üretilen konutlar vatandaşlara çok makul mali şartlarla satılıyor.

TOKİ NEDEN UCUZ KONUT SATIYOR?

TOKİ tarafından konutların neden ucuz fiyatlarla satıldığı merak konusu oluyor. TOKİ kar amacı gütmeyen bir devlet kurumu olduğu için maliyetine satışlar yapabiliyor. Buna ek olarak ise konut fiyatlarını arttıran arsa maliyetleri konut fiyatlarında oldukça yüksek olmuyor. Bu arsa maliyetinden tasarruflar da TOKİ konutlarının fiyatlarını düşürüyor. Ayrıca TOKİ'nin ihale usulüyle çalışması da inşaat maliyetlerini aşağıya çekiyor. Tüm bunların sonucunda zarar etmeden vatandaşlara düşük fiyatlarla konut satışı yapılabiliyor. 

TOKİ 1 MİLYONDAN FAZLA KONUT İNŞA EDİP TESLİM ETTİ

Dar gelirli aileleri ev sahibi yapmayı misyon edinen kamu kuruluşu olan TOKİ bu alanda çok ciddi çalışmalar sürdürüyor. Türkiye'nin 81 ilinde de toplu konut projelerini devreye sokan TOKİ bugüne kadar 1 milyon adetten fazla konutun inşaatını tamamlayıp dar gelirli ailelere teslim etti. 1 milyondan fazla aile bu şekilde her ay kira ödemekten kurtuldular. Kira yerine TOKİ'ye taksit ödeyen aileler ev sahibi oluyorlar.

TOKİ KONUT SATIŞ İLANLARI

TOKİ tarafından yayınanan konut satış ilanları içerisinde bir satış duyurusu çok büyük dikkat çekiyor. Konya'nın Akören ilçesinde yapılan konut projesinde 80 adet 2+1 konut alt gelir grubu vatandaşlara kuralı satış yöntemiyle satılacak. 3 Aralık 2021 tarihine kadar bu konutları satın almak isteyen vatandaşlar Ziraat Bankası Konya şubelerinden ve E-devlet üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecekler. 

240 AY VADE, 390 TL TAKSİTLE EV SAHİBİ OLMA FIRSATI!

TOKİ'nin Konya Akören'de satışa çıkardığı konutların mali şartları da açıklandı. Buna göre 2+1 büyüklüğündeki bu konutların fiyatları 117 Bin TL ile 181 Bin TL arasında değişiyor. Bu konutlardan satın almak isteyen vatandaşlara 180 ay ve 240 ay vade imkanları tanınıyor. 180 ay vade imkanından yararlanmak isteyenlerin yüzde 12, 240 ay vade imkanından yararlanmak isteyenlerin ise yüzde 20 peşinat ödemesi yapmaları gerekiyor. 

toki konut satış maliyetleri-3

TOKİ tarafından verilen bilgilere göre 14 Bin TL peşinat ödeyen vatandaşlar 180 ay vade ve 576 TL taksitle ev sahibi olabiliyorlar. Ayrıca 23 Bin TL peşinat ödemesi yapan vatandaşlar 240 ay vade ve 392 TL taksitle hayallerindeki evi satın alabiliyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@