Bu fırsatlar bir daha ele gelmez! Kurumlar 60.000 liraya kamunun kullanmadığı araçları satıyorlar

60.000 liraya ikinci el araç satışı ilan yayımlandı. Belediyeden yayımlanan ilanda bir zamanlar hizmet aracı olarak kullanılan otomobillerin ve diğer araçların satışının yapılacağı açıklandı.

Finans 18.04.2022 - 13:54 18.04.2022 - 13:54 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Kamu kurumları, belediye başkanlıkları bir zamanlar hizmet aracı olarak kullanılan ancak yeni model araç alındığından yada artık gerek kalmadığından eski araçların satışlarını yapıyorlar. Basın İlan Kurumu üzerinden duyuruları bizlerde sizlerle paylaşıyoruz. Bu haberimizde de Aralık Belediyesi tarafından ilan edilen satış ilanlarını sizlerle paylaşıyoruz. İşte o rakamlar. 

BELEDİYEDEN SATILIK İKİNCİ EL ARAÇLAR

Iğdır Aralık Belediye Başkanlığı yayımladığı araç satış duyurusunda 6 adet aracın satışının yapılacağını açıkladı. Araçlardan bir tanesi Renault marka binek otomobil olarak açıklandı. Listede ayrıca IVECO marka otobüs, BMC ve Ftaih marka kamyonet satışı yapacak olan kurum bir adette itfaiye arazöz aracı satışı yapacağını bildirdi. 

Araçlara dair fiyat listelerini de ilan eden kurum; binek otomobil için 60.000 TL muhammen bedel açıkladı. Listede yer alan en ucuz fiyatlı araçlar ise 25.000 TL ve 35.000 TL bandında bulunuyor. En pahalı araçlar ise 75.000 TL ve 130.000 TL seviyesinde yer alıyor. Binek otomobilin modeli 2006 olarak açıklanırken diğer otomobilin fiyatı 1997 ile 2012 arasında değişiyor. 

Belediye başkanlığı araçlara dair detayları içeren bir tablo da paylaştı. Tabloda istekliler araçların plakalarını marka model cinsini, KDV hariç muhammen bedelini, geçici teminat bedelini ve ihale tarih saatini açıkladı. Bu tabloyu emlak365.com olarak sizlerle aşağıda paylaşıyoruz. 

Araçların satış bilgilerini gösterir tablo

kamudan satılık araçlar

Belediye araçların satış işlemlerine ilişkin bilgilendirme açıklamasında "Aralık Belediye Başkanlığına ait aşağıda liste şeklinde verilen; Muhammen Satış Bedeli geçici teminat tutarı, ihale tarihi ve saatleri belirtilen taşınırlar (araçlar) 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunun 45 Maddesine göre Açık teklif usulü ile ihale edilecektir." ifadelerine yer verdi. 

Belediyenin satışa çıkardığı araçları teklif sunabilmek için

Araçlar için açıklanan fiyatları uygun bulanlar başvurularını yapmadan önce Aralık Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğüne gidecekler. Buradan aracın satış dosyasını inceleyecek olan vatandaşlar tüm ayrıntıları öğrenecekler. Daha sonra araçları görmek isteyenler kurumun açıkladığı saatler arasında arabaları görebilecekler. Tüm koşulların uygun olması durumunda ihale dosyasının görüldüğü birime bireysel yada şirket bazlı başvuru yapılacak. İhale 15 Mayıs tarihinde düzenleneceği için başvurular bu tarihten önce yapılacak.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@