Bu Fiyata Ancak TOKİ Satar! 86 M2 Sıfır 2+1 Daire Konut Kredisiz 240 Ay Vadeli Aylık 716 TL Taksitle

TOKİ Türkiye geneli alt gelir grubu ucuz konut projeleri yayımlandı. Kiradan bile ucuz taksitlerle konut kredisiz taksitle ev sahibi olmak isteyen emekli, dar gelir grubu, asgari ücretli çalışanlar!

Toki 26.10.2021 - 10:47 26.10.2021 - 10:47 Gülcan Özer

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından ucuz konut satış ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Yükselen konut fiyatları nedeni ile alt gelir grubu ve dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmaları her geçen gün biraz daha zorlaşırken TOKİ tam bu noktada devreye giriyor. 

Alt gelir grubu konut projeleri ile vatandaşlara kiradan bile daha ucuz taksitlerle ev sahibi olma imkanı sunan TOKİ'nin ev sahibi olmak isteyen dar gelirli vatandaşlara sunmuş olduğu en büyük imkan ise konut kredisiz 240 aya varan vadelerle satış yapması olarak öne çıkıyor. Asgari ücretli çalışanlar bankalardan konut kredisi onayı almakta zorlanırken TOKİ bu sorunu kendi finansman sistemi ile çözüyor. 

BU FİYATLARA KİRALIK EV BİLE YOK! TOKİ ALT GELİR GRUBU UCUZ KONUT PROJELERİ YAYIMLANDI

Konut fiyatlarında yaşanan hızlı artış sonrasında dar gelirli vatandaşın ev sahibi olma umudunu bağladığı TOKİ 100 bin sosyal konut projesinde hazırlıklarının sürdürürken bir yandan da elde kalan konutları stoktan satışa sunuyor. Bu projeler için yayımlanan çok sayıda ilan bulunurken bunlardan en düşük fiyatlısı ise Afyon Sandıklı ilçesi sınırları içerisinde yer alan 2+1 sıfır konut için verilen 191 bin 103 liralık fiyat oldu. 

Konut kredisiz, kiradan bile ucuz taksitlerle satışa sunulan projede sadece yüzde 10 peşinatla 240 ay vadeli konut satışı yapılırken konut peşinatı 19 bin 110 TL ve aylık konut taksit tutarı ise 716,64 TL olarak açıklandı.

toki afyon sandıklı konut projesi fiyat listesi

TOKİ ALT GELİR GRUBU BAŞVURU KOŞULLARI NELERDİR?

toki alt gelir grubu başvuru koşulları

TOKİ'DEN NASIL EV SAHİBİ OLUNUR?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından yayımlanan tüm ilanlar kurumun resmi internet sitesi olan TOKİ GOV TR adresi üzerinden ilan edilmektedir. İlanlar günlük olarak güncellenmekte olup her ilanda satışa sunulan konutun fiyatı, satış için başvuru tarihleri, son başvuru tarihi, başvuru şartları, aylık taksit ve peşinat tutarları ile hangi banka üzerinden başvuru yapılacağı bilgisine yer verilmektedir. 

TOKİ için başvurular e devlet üzerinden de yapılabilmekte olup yine ilanda belirtilen Ziraat Bankası ve Halkbank şubesi üzerinden de yapılabilmektedir. İlanda belirtilen maddelere göre bazı konutlar başvuru önceliğine göre çekilişsiz kurasız satılırken bazı konutlar ise kuralı olarak satışa sunulmaktadır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@