Bu Fiyata Babası Oğluna Satmaz! Ziraat Bankası 220 M2 Bahçeli Satılık Müstakil Ev İlanı Sadece ve Sadece 45 Bin Lira

Bankalar son dönemlerde emlakçı oldu! Bankalar satılık gayrimenkullerini hemen satabilmek için akıl almaz fiyatlar talep ediyor. Ziraat Bankası satılık müstakil ev ilanları haberimizde!

Bu Fiyata Babası Oğluna Satmaz! Ziraat Bankası 220 M2 Bahçeli Satılık Müstakil Ev İlanı Sadece ve Sadece 45 Bin Lira

Pandemi döneminde ödenemeyen kredi ve banka borçları rekor seviyelere ulaşırken yaşanan artış nedeni ile bankaların satılık gayrimenkul ilanları da adeta patlama etkisi gösterdi. Bankalar artan gayrimenkul stoklarını hızlı bir şekilde elden çıkarmak adına indirim üstüne indirim yaparken sudan ucuz fiyatlarla satılan emlak ilanları görenleri hayret ettirdi.

Türkiye'nin en büyük bankası olan ve devlet bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası vermiş olduğu ucuz fiyatlar nedeni ile bankadan ev almak isteyen kişiler için ilk tercih olarak öne çıkarken yeni ilanlar yayımlandı. Yayımlanan ilanlarda bahçeli müstakil ev ilanlarının artmış olduğu dikkat çekerken yine yapılan indirimlerde talebi bu yöne çekmek için atılan bir adım olarak yorumlandı.

BANKALAR NEDEN UCUZ EV SATIYOR, BANKADAN SATILIK GAYRİMENKULLER NİYE BU KADAR UCUZ?

Türkiye'de hizmet veren tüm bankalar Bankacılık Kanunu ile belirlenen kurallara sıkı bir şekilde uymak zorundadır. Bu kanunlar kapsamında bankaların ana faaliyet konusu belirlenmiş olup bu alanların dışında başka bir işle meşgul olmaları kanunen yasaktır. Bankalar bu nedenle mülkiyeti banka üzerine geçen taşınmazları büyük bir hızla elden çıkarmak zorundadır.

Mülkiyeti banka üzerine geçen taşınmazlar bankalardan satılık gayrimenkuller başlığı altında satışa sunulur ve bankalar bu taşınmazları bir an önce satarak hem Bankacılık Kanunu ile belirlenen sınırları aşmamak hem de bilançolarında yer alan taşınmazlardan kurtulmak için ucuz taşınmaz satışları yapmaktadır.

ziraat-bankası-satılık-müstakil-ev-ilanı

ZİRAAT BANKASI SATILIK BAHÇELİ MÜSTAKİL EV İLANLARI İLE UCUZ KONUT SATIŞI YAPMAYA DEVAM EDİYOR!

Vermiş olduğu ilanlar ile şu anda en çok taşınmaz satışı yapan banka olarak öne çıkan Ziraat Bankası tarafından yayımlanan son ilanlarda Afyon Sinanpaşa Kayadibi Mahallesi sınırları içerisinde yer alan 220 m2 büyüklüğe sahip olan müstakil ev için belirlenen satış fiyatı sadece 45 bin 500 lira olarak ilan edildi.

ziraat-bankası-ilan-arama-sayfası

ZİRAAT BANKASINDAN NASIL EV ALINIR, BANKADAN EV ALMA SÜRECİ NASIL İŞLER?

Ziraat Bankası satılık gayrimenkuller için ilanlarını resmi internet sitesi üzerinden yayımlamakta olup ilan sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ...G

Gelen sayfada satılık müstakil ev ilanları sıralanacaktır. Yan tarafta yer alan hızlı arama bölümündeki kriterleri değiştirerek tarla, dükkan, arsa gibi seçenekler üzerinden yaşadığınız ilde ya da yatırım yapmak istediğiniz il için arama yapabilir, yukarıda yer alan yardım bölümünden nasıl tekilf verebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

SONRAKİ HABER