Bu Fiyata Kiralık Ev Bulamazsınız! TOKİ 180 Ay Vade, 785 TL Taksitle 2+1 Konut Satışını Duyurdu!

TOKİ tarafından düşük taksitli iki yeni konut satış ilanı yayındandı. TOKİ 15 Bin TL peşinat ve 785 TL taksitle konut satışına başlıyor. TOKİ'nin son ucuz konut fırsatları nelerdir?

Bu Fiyata Kiralık Ev Bulamazsınız! TOKİ 180 Ay Vade, 785 TL Taksitle 2+1 Konut Satışını Duyurdu!

Konut fiyatlarında meydana gelen yükselişler dar ve orta gelirli ailelerin ev sahibi olma hayallerini iyice sona erdirdi. Ancak yine de zaman zaman bazı ucuz konut fırsatları çıkabiliyor. Ucuz konutun Türkiye'deki en önemli adresi olan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) iki yeni konut satış ilanı yayınladı. TOKİ'den ucuz konut satın almak isteyenlere verilen bu yeni fırsatlar şimdiden çok büyük bir ilgi gördü.

TOKİ UYGUN FİYATLI KONUT SATIŞLARINA DEVAM EDİYOR

Türkiye'de dar ve orta gelirli aileler için konut üretimi yapan ve düşük maliyetlerle konut satışı gerçekleştiren kamu kurumu TOKİ bu misyonunu devam ettiriyor. 81 ilde konut üretimini sürdüren TOKİ çok sayıda projenin tamamlanmasını sağlayarak bu konuda otorite haline geldi. Ayrı bir sektör oluşturan TOKİ, ucuz konuta erişemeyenleri de ev sahibi yapıyor. Bugüne kadar TOKİ'den 1,2 milyon aile konut satın alarak kiradan kurtuldu. Yaklaşık 5 milyon vatandaşın barınma sorununu çözen TOKİ bu yönde inşa faaliyetlerini de sürdürüyor.

TOKİ YENİ PROJELERİ DEVREYE SOKUYOR

TOKİ'Nin konut projeleri planlamalarında artık oldukça süratli bir sistem uygulanıyor. Bir şehirde bir konut projesi bitmeden bir diğerine başlayan TOKİ bu şlekilde çok daha fazla aileye konut satma imkanı buluyor. Bundan dolayı da TOKİ konut projeleri için sürekli olarak bir ihale programı düzenliyor. İhaleye çıkılan konut projeleri kısa sürede inşaat başlangıcını yapıyor. Böylelikle konut üretiminde herhangi bir duraksamaya da izin verilmiyor.

TOKİ SADECE EV DEĞİL CAZİBELİ BİR YAŞAM ALANI SATIYOR

TOKİ'den ev satın alan vatandaşlar sadece kuru bir ev satın almıyorlar. Bir kompleks şeklinde tasarlanan TOKİ konut projelerinde kapsamlı bir sosyal donatı alanları bulunuyor. TOKİ konutlarında vatandaşların ihtiyaç duyabilecekleri her detay düşünülerek hayata geçiriliyor. Ticaret alanları, okul, cami gibi detaylar dahi TOKİ konutları içerisinde yer alabiliyor. Bu şekilde vatandaşlar konforlu bir yaşam alanına da erişmiş oluyorlar.

TOKİ İKİ İLDE YENİ KONUT SATIŞLARINA BAŞLIYOR!

TOKİ tarafından satışa çıkarılan konutlar için konut satış ilanları kurumun resmi internet sitesi üzerinden yayınlanıyor. TOKİ bugün aktif konut satışlarına iki yeni ilan daha ekledi. Buna göre Bursa ve Zonguldak'ta bulunan TOKİ konut projelerinde 2+1 ve 3+1 evler satışa çıkarıldı. Cüzi peşinatlar ve uzun taksitlerle satışa çıkarılan bu konutlar vatandaşlar için yeni bir fırsat anlamına geliyor.

TOKİ ZONGULDAK UCUZ KONUT SATIŞI!

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde yapılan TOKİ projesinde 20 adet 2+1 konut satışa çıkarıldı. Projede toplamda 197 konutun olduğu bildirildi. Kuralı satış yöntemiyle yapılacak olan bu satışlar için vatandaşlar başvurularını 24 Ocak ile 28 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirebilecekler. Bu konutlar için başvuru sayısı konut sayısını geçerse 3 Şubat'ta noter huzurunda kura çekimi yapılarak konutları satın alacak vatandaşlar belirlenecek.

toki zonguldak konut satışı

TOKİ tarafından Zonguldak'ta satılacak olan konutların maliyetleri de açıklandı. Buna göre 2+1 büyüklüğünd eolan bu konutlar 157 Bin TL ile 209 Bin TL arasında fiyatlarla satılacak. Vatandaşlar bu konutların fiyatlarını peşin ödeyebilecekleri gibi yüzde 10 peşinat ödemesi yaparak 180 ay vade imkanından da yararlanabilecekler. 180 ay vadeli hesaplamalarda vatandaşların ödemeleri gereken taksit tutarı 785 TL'den başlayacak.

TOKİ BURSA UCUZ KONUT SATIŞI!

TOKİ tarafından Bursa'nın Gürsu ilçesinde de konut satışı yapılacağı ilan edildi. Bu konut satışında da kuralı yöntem uygulanacak. 144 adet 2+1 konut ve 56 adet 3+1 konut satılacak. Başvurular 24 Ocak ile 28 Ocak tarihlerinde yapılabilecek.

toki konut satışı-14

TOKİ'nin Bursa'da satışa çıkardığı 2+1 konutlar için 260 Bin TL ile 344 Bin TL arasında, 3+1 konutlar için 319 Bin TL ile 420 Bin TL arasında fiyat belirlendi. Yüzde 20 peşinat ödemesi yapan vatandaşlar 180 ay vade imkanından yararlanabilecekler. Bu projeden konut satın almak isteyen vatandaşların ödeyecekleri aylık taksitler 2+1 evler için 1.159 TL'den, 3+1 evler için ise 1.420 TL'den başlayacak.

SONRAKİ HABER