Bu Fiyata Kiralık Ev Bulunmaz! 180 Ay Vade, 985 TL Taksitle TOKİ Ev Satıyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan konut satışlarıyla vatandaşlar kira öder gibi ev sahibi olmaya devam ediyorlar.

Bu Fiyata Kiralık Ev Bulunmaz! 180 Ay Vade, 985 TL Taksitle TOKİ Ev Satıyor!

Türkiye'de dar gelirli aileleri konut edindirmeyi misyon olarak belirleyen Çevre ve Şehircilik bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) çok uygun fiyatlar ve düşük taksitlerle ev satışı yapmaya devam ediyor.

TOKİ'DEN 81 İLDE KONUT SATIŞI

TOKİ tarafından inşa edilen toplu konut projeleri ile üretilen konutlar dar gelirli aileler için belirli aralıklarla satışa çıkarılıyor. Türkiye'nin 81 ilinde konut inşa eden TOKİ normal şartlarda ev sahibi olmaları mümkün olmayan çok sayıda aileyi bugüne kadar konut sahibi yaptı.

PİYASANIN ALTINDA FİYATLARLA EV SATILIYOR

Piyasanın oldukça altında fiyatlarla konut satışı yapan TOKİ şu ana kadar 1 milyondan fazla konut inşa edip bu konutları dar gelirli ailelere teslim etti. Sosyal konut projeleri, kentsel dönüşüm projeleri ve toplu konut projeleri ile sürekli konut inşa eden TOKİ uygun şartlarla satış yapması ile de büyük rağbet görüyor.

TOKİ ZONGULDAK KONUT SATIŞ İLANI YAYINLANDI

TOKİ tarafından satışa çıkarılan konutlar belirli aralıklarla kamuoyuna duyurulup başvuru alınıyor. Son yayınlanan ilanlara göre TOKİ Zonguldak ili Gökçebey ilçesi İstasyon Mahallesi'nde inşa edilen 298 konutluk projede konut satışı yapacak. Kuralı satış yöntemi ile yapılacak olan bu konut satışlarına çok büyük ilgi olması bekleniyor.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
-Zonguldak'ta en az 1 yıldır ikamet ediyor olmak veya bu il nüfusuna kayıtlı olmak
-Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının TOKİ'den daha önce konut satın almamış olması
- Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun olmaması
-Başvuru tarihinde 25 yaşını doldurmuş olmak
-Aylık hane halkı gelirinin en fazla net 6.500 TL olması gerekmektedir

2+1 KONUTLARIN SATIŞ FİYATI VE TAKSİT TABLOSU

TOKİ tarafından yapılan açıklamaya göre Zonguldak Gökçebey'de satışa çıkarılan 2+1 konutların satış fiyat aralığının 201.648 TL ile 261.354 TL arasında olduğu bildirildi. Bu konutlar için yüzde 12 peşinat ödemesi yapan vatandaşlar 985 TL'den başlayan taksitler ve 180 ay vade imkanı ile ev sahibi olabilecekler.

3+1 konut satışı

3+1 KONUTLARIN SATIŞ FİYATI VE TAKSİT TABLOSU

TOKİ tarafından satışa çıkarılan 3+1 konutlar için de fiyat ve taksit açıklaması yapıldığı bu konutların satış fiyatlarının 283.439 TL'den başlayıp 376.168 TL'ye kadar çıktığı bildirildi.

2+1 konut satışı

Vade ve taksit imkanlarını da açıklayan TOKİ 120 ay ve 180 ay vade imkanının bulunduğunu duyurdu. Bu konutlar için en düşük taksit bedeli ise 1.259 TL olarak açıklandı.