Bu Fiyata Yarı Hissesi Alınamaz! TOKİ Şartsız Kurasız Ayda 592 TL Taksitli 118.000 TL'ye 3+1 Daire Satıyor

TOKİ Başkanlığı yeni yayımladığı bir duyuru ile 106 m2 brüt büyüklüğe sahip 3+1 daireleri 118 bin TL ayda 592 TL'ye satacak. Konutların tamamı kurasız başvuru önceliğine göre satılacak.

Toki 12.11.2021 - 10:48 12.11.2021 - 10:48 Mustafa KARAGÖZ

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı bir duyuru ile yeni konut satışları yapacağını açıkladı. Açık satış türü ile yapılacak satışlarda herhangi bir ön koşul, kura, çekiliş bulunmuyor. Orta gelir grubu için ilan edilen ve başvuru şartı olmayan satışlarda 10 daire satılacak.

TOKİ'DEN İNANILMAZ FİYATA KONUT SATIŞI AYLIK 592 TAKSİTLE 118.000 TL'YE 3+1 DAİRE

3+1 daireler orta gelir grubu kapsamında satılacak. Bu kapsamda herhangi bir gelir şartı, ikamet şartı uygulaması olmayacak. Başvuruların açılmasıyla vatandaşlar istedikleri daireyi alabilecekler. Ayrıca TOKİ'nin taksitli ödeme seçeneklerinde de yararlanılabilecek. Kurum konut satışlarının ne zaman ve hangi usulle yapılacağına ilişkin bir duyuru yayımladı. 

Kurumun web sitesinden ilan edilen duyuruda "Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 10 adet konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 24 Kasım 2021 - 31 Aralık 2021 tarihleri arasında Açık Satışa sunulacaktır." açıklaması yer aldı. 

Açıklamada yer alan ifade herhangi bir ön koşul, kura olmadığının altı çizildi. 

DAİRELERİN FİYATLARI 120 AY VADELİ ÖDEME PLANLARI

Satışı yapılacak konutlar hakkında bilgi veren TOKİ Başkanlığı, dairelerin ortalama brüt büyüklüğünün 107 metrekare olduğunu duyurdu. Konutlar için fiyat listesini de açıklayan kurum konutların en ucuz 118 bin TL en pahalı ise 141 bin TL'den satılacağını duyurdu.

Konutları almak için yüzde 10 peşinat ödemesi yeterli olacak. Vatandaşlara 180 ay vadeli ödeme planı sunulacak ve 592 TL ile 708 TL arasında taksitlerle ev sahibi olma fırsatı sunulacak. 

Kurumun Satış Duyurusunda Yer Alan Ödeme Planı

toki 592 tl taksitle ev

İLK GİDEN İSTEDİĞİ KONUTU SEÇECEK

Söz konusu satış listesinde yer alan konutlardan almak isteyenler başvuru önceliğine göre konutları alabilecekler. TOKİ'nin ilan ettiği tarihlerde başvuruda bulunacak olan vatandaşlar arasından ilk gidenler istedikleri konutu alabilecekler. Herhangi bir bekleme kura veya çekiliş olmadan seçilen konut alınacak ve ödeme planı oluşturulacak.

BAŞVURULAR BANKA ŞUBELERİNDEN

Kurasız konut satış işlemleri için başvuruda bulunacak olan vatandaşlar başvurularını bankalardan yapacaklar. İlan edilen konutlar için başvuru yapacak olan vatandaşlar projenin bulunduğu şehirdeki tüm Ziraat Bankası şubelerinden başvurularını yapabilecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@