Bu Fiyatlar Emlak Piyasasına Rest Çeker! Halkbank'ın Kelepir Evlerinin Fiyatları 90 Bin TL'den Başlıyor!

Bankalardan yapılan konut satışlarına dair büyük bir ilgi gösterilmeye devam ediliyor. Halkbank tarafından çok sayıda şehirde yeni konutlar satışa çıkarıldı. Halkbank'ın kelepir konutlarının fiyatları

Emlak Haberleri 05.02.2022 - 19:30 05.02.2022 - 19:30 Engin Uzunoğlu

Yeni bir ev satın alabilmek için imkanlarını zorlayan vatandaşlar emlak piyasasının yüksek fiyatları karşısında çaresiz kalıyorlar. gerek ihtiyaçtan gerekse de yatırım yapmak amacıyla uygun fiyatlı konut satın arayan vatandaşlar emlak piyasasının olağan satışlarında bu imkanı bulamıyorlar. Ancak bankalardan yapılan konut satışları ile bu fırsatlar zaman zaman ele geçebiliyor. 

BANKALARDAN SATILIK KONUTLAR

Bankalar kullandırdıkları kredilerin ödenmemesi sonucu mülkiyetlerine aldıkları konutların nakit dönüşümünün çok hızlı gerçekleşmesini istiyorlar. Bundan dolayı da bu konutlar düşük fiyatlarla satışa çıkarılıyor. Bu imkanı değerlendiren vatandaşlar ise kelepir fiyatlarla ev sahibi olabiliyorlar. Bunun için ise bankaların konut satış ilanlarının düzenli olarak takip edilmesi ve yeni ilanlardan haberdar olunması gerekiyor. 

HALKBANK YARI FİYATINA EV SATIŞI YAPIYOR!

Yoğun bir şekilde ev satışı yapan bankalar arasında ilk sıralarda Halbank bulunuyor. Halkbank Türkiye'de en çok kredi kullandıran bankaların başında geliyor. Bu kredilerin geri ödemelerinin gerçekleşmemesi yoluyla mülk edinilen konutlar yarı fiyatına satışına çıkarılıyor. Aynı evlerin emlak piyasasından satın alınmak istenmesi halinde 2 kata yakın ödeme yapacak olan vatandaşlar Halkbank'ın konut satışları ile uygun maliyetle ev sahibi olabiliyorlar. İşte Halkbank tarafından şuı anda satışa çıkarılan bazı konutların fiyat incelemeleri...

halkbank konut satışları 1

Halkbank tarafından yayınlanan konut satış ilanlarına göre Bitlis, Düzce, Diyarbakır, Kırklareli gibi illerde ev satışları yapılıyor. Bu illerde bulunan ve bankanın mülkiyetinde olan evler farklı fiyatlarla satışa sunuldu. Düzece Merkez'de 115 metrekare konut 130 Bin TL'ye, Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde 116 metrekarelik ev 125 Bin TL'ye, Kırklareli Merkez'de 64 metrekare ev 94 Bin TL'ye satışa çıkarıldığı ilan edildi.

halkbank konut satışları 2

Halkbank tarafından yapılan duyuruya göre Nevşehir'in Kozaklı ilçesinde aynı binada bulunan farklı konutlar satışa çıkarıldı. 54, 56, 59, 61 metrekare büyüklüklerinde olan bu evler için banka tek fiyat belirledi. Tüm konutların 180 Bin TL'lik fiyatla satışa çıkarıldığı açıklandı.

halkbank konut satışları 3

Halkbank'ın yoğun bir şekilde konut satışı yaptığı merkezlerden birisi de Mardin'in Kızıltepe ilçesi oldu. Yayınlanan ilanlara göre 100 metrekare evler 90 Bin TL'ye satışa çıkarıldı. Ayrıca aynı yerde 145 metrekare ev için 180 Bin TL, 145 metrekare başka bir ev için 186 Bin TL ve 150 metrekare ev için 186 Bin TL fiyat belirlendi.

halkbank konut satışları 4

Halkbank'ın ANkara'da da konut satışları yaptığı açıklandı. Mamak ve Beypazarı ilçelerinde satışa çıkarılan bu konutlar için fiyatlar da duyuruldu. Mamak'ta 71 metrekarelik ev için 240 Bin TL fiyat belirlendi. Ayrıca Beypazarı ilçesinde 100 ve 113  metrekarelik evler için 168 Bin TL, 118 metrekarelik konut için 210 Bin TL fiyat belirlendi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@