Bu Fiyatlara TOKİ Satamıyor! Ziraat Bankası 5 Bin TL Peşinat, 800 TL Taksitle 120 M2 3+1 Apartman Dairesi Satıyor

Ziraat Bankası satılık gayrimenkul ilanları ile TOKİ'yi bile geride bıraktı. Sadece 5 bin TL peşinatla ev sahibi olma imkanı sunuldu!

Bu Fiyatlara TOKİ Satamıyor! Ziraat Bankası 5 Bin TL Peşinat, 800 TL Taksitle 120 M2 3+1 Apartman Dairesi Satıyor

Pandemi döneminde kredi çeken kişilerin sayıları rekor oranda artarken ne yazık ki kredi borcunu ödeyemeyen kişilerin sayısında da artış yaşandı. Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası bu süreçte bankadan satılık gayrimenkul rakamı en çok artan bankalar arasında ilk sıralarda yer aldı.

Mülkiyeti Ziraat Bankası üzerine kayıtlı olan ihtiyaç fazlası taş ev, müstakil ev, apartman dairesi, yazlık, bağ, bahçe, arsa, tarla, dükkan, işyeri, depo ve ofis gibi çok sayıda taşınmaz Ziraat Bankası satılık gayrimenkul ilanları ile duyuruldu.

ZİRAAT BANKASI NEDEN BU KADAR UCUZ FİYATLARLA KONUT VE ARSA SATIŞI YAPILIYOR, BANKADAN EV ALMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Bankaların her biri sıkı kurallara tabi olup Bankacılık Kanunu kapsamında takip edilmektedir. Bu kanun kapsamında belirlenen ana faaliyet konuları dışında bankaların başka bir alanda hizmet vermeleri yasaktır.

Bu nedenle bankalar çeşitli nedenlerle üzerine geçen ve mülkiyet hakkını elde ettikleri taşınmazları mümkün olan en kısa sürede elden çıkarmak zorundadır. Yine bankaların bilançolarında takipteki ve sorunlu krediler bölümünde görünen alacaklar bu taşınmazların satışı ile silinmekte ve bankalar bilançolarını temizleyerek yurt dışından çok daha kolay bir şekilde sendikasyon kredisi bulma imkanına kavuşmaktadır.

ziraat-bankası-konut-ilanı-21-ağustos

ZİRAAT BANKASI SATILIK GAYRİMENKULLER İLANLARI GÜNCELLENDİ! 52 BİN 500 LİRAYA 120 M2 BÜYÜKLÜĞE SAHİP 3+1 DAİRE SATIYOR

Sahip olduğu aktif büyüklüğü ile Türkiye'nin en büyük bankası olan Ziraat Bankası yeni gayrimenkul satış ilanları yayımladı. Yayımlanan ilanlarda yine her zaman olduğu gibi piyasada bulunması mümkün olmayan fiyatlarla konut satışı yapılırken Mardin Kızıltepe Koçhisar Mahallesi sınırları içerisinde yer alan 120 m2 daire için satış fiyatı 52 bin 500 TL olarak belirlendi.

ziraat-bankası-47-bin-konut-kredisi-hesaplama

ZİRAAT BANKASI SATILIK İCRALIK EVLER İÇİN 120 AY VADELİ KONUT KREDİSİ DESTEĞİ VERİYOR.

Ziraat Bankası satışa sunmuş olduğu banka gayrimenkulleri için 120 ay vadeli konut kredisi desteği sağlarken sadece yüzde 10 peşinat ödenmesi gerekiyor. Bu kapsamda 52 bin 500 TL fiyatla satışa sunulan konut için sadece 5 bin 250 TL peşinat ödenmesi yeterli olurken kalan tutar olan 47 bin 250 TL konut kredisi çekecek olan kişilerin aylık taksit ödemesi 804.50 TL olarak gerçekleşiyor.

ziraat-satılık-ev-ilanları

ZİRAAT BANKASI SATILIK GAYRİMENKULLAR İÇİN BAŞVURU NEREDEN, NASIL YAPILIR, BANKADAN EV NASIL ALINIR?

Tüm satılık gayrimenkul ilanı bankanın resmi internet sitesi üzerinden verilmekte olup söz konusu siteye ulaşmak için BURAYI TIKLAYABİLİRSİNİZ....

Linki tıkladığınız anda yukarıdaki resimde yer alan ana sayfaya ulaşacaksınız. Burada sol bölümde bulunan şehir, gayrimenkul türü gibi kriterleri belirleyerek sadece ilgilendiğiniz kategoride yer alan ilanlara ulaşabilirsiniz.

Konutlara teklif vermek için kendinize en yakın Ziraat Bankası'nı ziyaret ederek burada talep edilen teminat tutarını yatırdıktan sonra (her ilanda kaç TL teminat istediği belirtilmekte olup, konutu satın almanız durumunda satış fiyatından bu teminat düşülmekte, alamazsanız da bu rakam tarafınıza iade edilmektedir) tarafınıza verilecek olan şifreyi kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

SONRAKİ HABER