Bu Gece Yarısından İtibaren Geçerli Olacak ve Pompaya Yansıyacak! Benzin ve Motorin Litre Fiyatlarına Dev Zam

Benzin ve motorin litre fiyatlarına dev zam geliyor. Akaryakıt fiyatlarına bir süredir gelebileceği konuşulan zammın bu gece yarısından itibaren geleceği öğrenildi.

Gündem 15.10.2021 - 10:36 15.10.2021 - 10:36 Mustafa KARAGÖZ

Dünyada brent petrol fiyatlarının yükselmesi, Türkiye'de de dolar kurunun etkisiyle akaryakıt fiyatlarına beklenen zammın geleceği açıklandı. Hem benzin hemde motorin fiyatları artacak. İşte gelecek zammın tüm detayları. 

AKARYAKIT FİYATLARINA DEV ZAM, POMPAYA YANSIYOR

Bir süredir sektör içinde dile getirilen akaryakıtta fiyat artışlarına dair detaylar geldi. Elde edilen bilgilere göre bu gece yarısından itibaren geçerli olacak. Pompa fiyatlarına yansıyacak zam tutarları 40 kuruşun üzerinde olacak. Benzin litre fiyatlarında da 23 kuruş kalan ÖTV marjının bu zam ile sıfırlanması ve üzerinde ki zammın fiyatlara yansıması bekleniyor. 

İşte Litre Fiyatlarına Yapılacak Zam Tutarları

Benzinin litre fiyatlarına 40 kuruşluk bir zam gelmesi bekleniyor. Kuruşluk zammın 23 kuruşluk bölümü son ÖTV marjından karşılanacak. Geri kalan 17 kuruşluk zam ise doğrudan pompa fiyatlarına yansıyacak. 

Motorin litre fiyatlarına yapılacak zammın litre başı 41 kuruş olacağı öngörülüyor. Motorin litre fiyatlarına yapılacak zam, ÖTV marjı kalmadığından dolayı tümüyle pompa fiyatına yansıyacak. 

Her iki zammın da pompa fiyatlarına 15 Ekim'i 16 Ekim'e bağlayan gece yarısı yansıması bekleniyor. 

Zamlara ilişkin resmi açıklamanın ise öğleden sonra Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından ilan edilmesi bekleniyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@