Bu Gece Yarısından İtibaren Pompaya Yansıyacak! Motorine Dev Zam

Akaryakıt sektöründen elde edilen bilgilere göre motorin litre fiyatlarına bu gece yarısından itibaren dev zam gelecek. İşte elde edilen ilk bilgiler ve zamlı fiyatlara dair detaylar.

Bu Gece Yarısından İtibaren Pompaya Yansıyacak! Motorine Dev Zam

Akaryakıt sektöründe yaşanan fiyat artışlarına bir yenisi daha eklenecek. Dolar kuru nedeniyle gelen zamların ardından OPEC ülkeleri ile diğer üretici ülkelerin gerçekleştirdikleri son toplantı da petrol fiyatlarının artışına yönelik karar çıkmıştı. Bu kararın ardından akaryakıt sektöründe fiyatların artacağına dair haberler basında yer almıştı.

İLK ZAM HABERİ MOTORİN LİTRESİNE

Petrol fiyatlarında yaşanan artışların ardından akaryakıt ürünlerine gelebilecek zamlara dair ilk bilgi motorin için oldu. Akaryakıt sektöründen yeni gün içinde gelen son bilgilerde motorinin litre fiyatlarına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 60 kuruşluk zam beklendiği duyuruldu.

60 kuruşluk motorin zammının 6 Ocak Perşembe'yi, 7 Ocak Cuma'ya bağlayan gece yarısı 00.00'dan itibaren geçerli olacağı duyuruldu. Ayrıca zamlı rakamlar doğrudan pompa fiyatlarına yansıyacak.

EPGİS yeni yılın ilk gününe girilecek akşam yayımladığı duyurusunda, motorin benzin ve LPG fiyatlarında artışa gidildiğini duyurmuştu. 1 Ocak tarihinden itibaren geçerli olan motorin fiyatlarına o gün 1.14 TL zam yapılmıştı.

1 Ocak tarihinden itibaren ortalama 12.70 TL ile 12.75 TL arasında değişen fiyatlarla satılan bir litre motorin 60 kuruşluk zam sonrasında ise 13 TL bandının üzerine çıkacak. Son zam ile sürücüler 13.30 TL ile 13.35 TL seviyesinden motorin alacaklar.

SONRAKİ HABER