Bu geceye dikkat altında plan deşifre oldu! Alanı, olanı, alacak olanları ilgilendiren kritik uyarı

Altın Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, 4 Mayıs FED kararı öncesinde altın fiyatlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Memiş altın fiyatlarının faiz kararı sonrası nasıl seyredeceğini açıkladı.

Finans 04.05.2022 - 14:26 04.05.2022 - 14:39 Mustafa Karagöz

Emlak365.com -  Para piyasaları ve tüm dünya ekonomiklerinin gözü FED faiz kararında. Amerika'da faiz oranlarının ne kadar artırılacağı, faiz oranlarının artırılması durumunda dolar kurunun dünya piyasalarına etkisi, TL üzerinde oluşturacağı baskı ve altın fiyatlarına tesiri sabırsızlıkla bekleniyor. 

FED faiz kararı Türkiye saati ile bu akşam saat 21.00'de açıklanacak. FED kararının hemen ardından ise Jerome Powell'ın para piyasalarının yakından takip edeceği finansal yön açıklaması izlenecek. Karar ardından gelecek açıklama ise Mayıs Haziran döenminde küresel piyasaların yönünü belirleyecek. 

İSLAM MEMİŞ'TEN 4 MAYIS KARARI ÖNCESİ ALTIN UYARISI

Altın piyasaları uzmanı İslam Memiş yapmış olduğu bir açıklama ile FED faiz kararı öncesinde ve sonrasında piyasalarda neler olacağını açıkladı. ABD'den gelecek kararın etkisine değinen Memiş, altın fiyatlarının nasıl bir seyir göstereceğini altını olanlar, yeni alanlar veya almak isteyenler için yorumladı. 

altın-4-mayıs-islam-memiş-yorum

İslam Memiş altın fiyatlarına ilişkin değerlendirmesinin başında özellikle son dönemlerde yaşanan değer kayıplarına değindi. Altın fiyatlarının düşmesi nedeniyle bazı yatırımcıların üzüldüğünü söyleyen Memiş, aşağı yönlü harekette gram altında 880 TL desteğinin kırılmadığını söyledi. Bu destek seviyesinin kırılması durumunda bile gram altın için geçerli olacak bant aralığının 850 TL ile 900 TL arası olduğunu söyledi. 

Güöüş yatırımcısı için de destek seviyesi hakkında bilgi veren ünlü isim 10.70 TL seviyesinin takip edileceğini söyledi. 

"Herşey Ayarlandı" Dedi

Memiş altın fiyatlarına dair değerlendirmelerinin devamında ise "Soru şu; Makas aralığından dolayı sana ucuz altın veya gümüş vereceklerini mi sanıyorsun? Alan aldı. Siz bayramı bayram tadında geçirin, rahat olun. Küresel piyasalarda neler olacağını Mayıs’ta göreceğiz. Mayıs-Haziran bekleme ayımız. Temmuz’a kadar piyasaya değil, işimize bakarız. Küresel finans sisteminde her şey ayarlandı'" ifadelerine yer verdi. 

altın-4-mayıs-islam-memiş-yorum2

"Yukarısı için Hazırlık Var"

FED'in faiz artırması durumunda altın fiyatlarının önümüzdeki bir iki aylık süreçte ne yaşayacağını da tahmin eden İslam Memiş alınan kararlar ile "Biz faiz artırdıkça, enflasyon ile mücadelemiz sürdükçe size bu piyasada ekmek yok” mesajını verdiler, dedi.  

Altın için bir de iddia da bulunan Ünlü Ekonomist "Makas aralıklarını, FX piyasasının iptal olmasını bir kez daha düşünün Her şey hazırlandı Aşağıda yer yok. Yukarısı için hazırlık var" dedi.

FAİZ KARARI NE OLACAK?

FED'in faiz kararına ilişkin ise son açıklama Jerome Powell'dan gelmişti. FED Başkanı Powell o konuşmasında 50 baz puan artışının masada olduğunu aktarmıştı. Ayrıca FED toplantı masasında yer alan bazı üyeler de 75 baz puan artış olması durumunda da dünyanın sonu olmayacağı ifade edilmişti. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@