Bu Hafta Hangi Hisseler Alınmalı? Ahlatcı Yatırım Haftalık Hisse Önerileri!

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi 16 Ağustos – 20 Ağustos işlem haftasında hangi hisseler satın alınmalı? Ahlatcı Yatırım haftalık hisse önerileri nelerdir? Bu haftanın çıkış yapması beklenen hisseleri

Bu Hafta Hangi Hisseler Alınmalı? Ahlatcı Yatırım Haftalık Hisse Önerileri!

Türkiye ekonomisinin can damarı olan Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi 16 Ağustos 20 Ağustos haftasına başladı. Yeni işlem haftasında Türkiye ekonomisinin görünümü BIST 100 Endeksi'nde işlem gören hisse senetleri üzerinden ortaya çıkacak. Peki borsa yatırımcıları bu hafta nelere dikkat etmeli? Al tavsşiyesi verilen hisseler nelerdir? Hangi hisse senetlerinden uzak durulmalıdır?

AHLATCI YATIRIM HAFTALIK HİSSE ÖNERİLERİ BÜLTENİ

Düzenli olarak Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi için hisse önerileri paylayan Ahlatcı Yatırım yeni haftanın hisse önerilerini de açıkladı. Bir bülten yayınlayan Ahlatcı Yatırım yeni hisse önerilerini açıklamadan önce geçtiğimiz hafta yapılan hisse önerilerinin performansları hakkında bilgilendirmede bulundu.

GEÇTİĞİMİZ HAFTANIN HİSSE ÖNERİLERİ PERFORMANSI

Ahlatcı Yatırım Haftalık Model Portföy açıklamasına göre geçtiğimiz hafta şirket tarafından önerilen TUPRS ve YKBNK hisse senetlerinin belirlenen hedef fiyat aralığına ulaştığı bildirildi. Ayrıca Ahlatcı Yatırım'ın hisse önerileri arasında bulunan GUBRF yüzde 4,25 oranında yükseliş performansı ortaya koydu. Yine önerilen bir başka hisse seneti olan DOHOL'un yükseliş oranının ise yüzde 2,97 olduğu belirtildi.

BU HAFTA HİSSE ÖNERİLERİNDEN ÇIKARILAN HİSSE SENETLERİ

Ahlatcı Yatırım tarafından 16 – 20 Ağustos haftasının hisse önerileri de yayınlandı. Buna göre Ahlatcı Yatırım Haftalık Model Portföy listesinde önemli değişikliklere gidildi. Bir önceki hafta yatırım yapmak isteyenlere önerilen haftalık hisse önerilerinde bulunan pay senetlerinden ALGYO, EGEEN, GUBRF ve NETAS hisselerinin listeden çıkarıldığı açıklandı.

AHLATCI YATIRIM AL TAVSİYESİ VERİLEN HİSSE SENETLERİ

Ahlatcı Yatırım tarafından bu hafta için listeye eklenen ve takip edilmesi önerilen hisse senetleri ise EKGYO, KARSN, TKFEn ve YKBNK oldu. Ayrıca listede yine DOHOL pay senetine de yer verildi.

ahlatcı yatırım haftalık hisse önerileri

Yapılan hedef fiyat aralığı bilgilendirmesinde ise yatırımcılarla DOHOL için 2,84 – 2,85, EKGYO için 1,93 – 1,94, KARSN için 4,13 – 4,15, TEKFN için 15,27 – 15,34 ve YKBNK için ise 2,61 – 2,63 hedef fiyatları bildirildi.

Not: Haberimizde yer alan hisse önerilerine ilişkin bilgiler tamamen sözkonusu yatırım şirketine aittir. Bu hisselere dair öneriler yalnızca bilgilendirme amacıyla haberimizde yer almıştır. Emlak365 bu konuda hisse önerisi vermemiştir. Buraya bakarak yatırım tasarrufunda bulunmanın getiri garantisi kesinlikle bulunmamatadır.

SONRAKİ HABER