Bu Hafta Olmazsa Gelecek Hafta Kesin Olur Diyen Ünlü Ekonomist Ons Altında Yeni Tahminini Açıkladı

Altın yatırımı yapanlar altın fiyatlarının yükselip yükselmeyeceğini merak ediyorlar. Bu konuda Ekonomist Tunç Şatıroğlu altın fiyatlarına dair önemli açıklamalarda bulundu. 

Finans 06.09.2021 - 22:47 06.09.2021 - 22:56 Engin Uzunoğlu

Altın yatırımcılarının son dönemlerde en çok merak ettikleri konu altın fiyatlarının yükseliş yükselmeyeceği oluyor. 2021 yılında ekonomistler altın fiyatlarının rekorlara koşacağına dair analizler yapmıştı. Ancak yılın tamamlanan ilk 8 ayında böyle bir beklentinin gerçekleştiği görülmedi. Altın yatırımcılarının ralli beklentileri yarım kaldı. 

Altın fiyatlarının nereye varacağına dair analizleriyle dikkat çeken ekonomistler arasında yer alan Tunç Şatıroğlu yeni değerlendirmesiyle önemli tespitlerde bulundu. Ons altın üzerinde değerlendirme yapan Tunç Şatıroğlu, teknik açıdan bir direcin sözkonusu olduğuna dikkat çekti. 

ONS ALTINDA 1.832 DOLAR SEVİYESİNE DİKKAT!

Yeni değerlendirmesi ile altın yatırımcılarının ufkunu açan Ekonomist Tunç Şatıroğlu, “Ons altının fiyatlamasında teknik açıdan bir direnç meydana geldi. Eğer ons altın bu direnç seviyesi olan 1.832 dolar seviyesini aşarsa yeni bir yükseliş trendinden bahsedebiliriz. Ancak bu nokta çok önemli. Bir direnç çok büyük bir etki alanına sahip. ABD ekonomisinden gelen veri akışı ve büyük yatırımcıların anlık refleksleri bunda belirleyici olacaktır.” dedi. 

BU HAFTA OLMAZSA GELECEK HAFTA BU SEVİYE GEÇİLİR

Teknik analizde de bulunan Tuç Şatıroğlu, “Ons altının teknik analizinin detaylarına bakacak olursak yine 1.832 dolardan bir geri dönme görüyoruz. Burada bir direnç noktası oluştu. Hacim profili 1.832 doların ardından ons altının sert bir şekilde yükseleceğini işaret ediyor. Hızlı bir yükselişin izlerini grafiklerde görebiliyoruz. Benim kişisel beklentim ise ons altında 1.832 dolar direncinin bir şekilde aşılacağıdır. Bu hafta olmasa bile önümüzdeki hafta ons altın 1.832 dolar seviyesini aşacaktır ve onsan sonra da hızlı bir şekilde yükselmeye başlayacaktır.” ifadelerini kullandı. 

Ons altında alım fırsatı konusunda da bir değerlendirme yapan Ekonomist Tunç Şatıroğlu, “Ons altında 1.832 dolar direncinin aşılması biraz sancılı olacaktır. Dolayısıyla geri çekilmelere haşitlik de edebiliriz. İşte o geri çekilmeler ons altın için alım fırsatı olarak değerlendirilebilir. Bu seviyeden alım yapanların kazançlı çıkma potansiyeli bana göre oldukça yüksek. Altın yatırımı yapmak isteyenler konuya bu açıdan yaklaşabilirler.” şeklinde konuştu. 

GRAM ALTIN YORUMU

Gram altın ile alakalı olarak da bir değerlendirme yapan Tunç Şatıroğlu, “Gram altının yalnızca ons altın fiyatlaması ile fiyatlanmadığını biliyoruz. Burada dolar kurunu da hesaba katmalıyız. Bundan dolayı da gram altında al seviyesinin gelebilmesi için 495 TL'nin üzeri beklenmelidir. Bu seviyeye geçildiğinde gram altın için farklı şeyler konuşmaya başlarız.” yorumunu yaptı.

Not: Altın fiyatlarına dair tüm değerlendirmeler ilgili ekonomistin kişisel fikirleridir. Bu düşüncelerden yola çıkılarak yatırım tasarrufunda bulunulmamalıdır. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@