Bu Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı? Sokağa Çıkma Yasağı Günleri Ve Saatleri Belli Oldu Mu?

Türkiye'de koronavirüs tedbirleri çok yakından takip edilmeye devam ediliyor. Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri belli oldu mu? Cumartesi ve Pazar günleri sokağa çıkma yasak mı? Hafta sonu sokağa çıkma yasakları kaldırıldı mı?

Bu Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı? Sokağa Çıkma Yasağı Günleri Ve Saatleri Belli Oldu Mu?

Türkiye'de koronavirüs ile mücadele kapsamında etkin bir mücadele verilmeye devam ediliyor. Tam kapanma ile salgının boyutunun kontrol altına alınmasının ardından bundan sonraki sürecin detayları da belli oldu. Kontrollü normalleşme döneminin devam etmesi ile özellikle hafta sonu sokağa çıkma yasaklarına dair büyük bir merak yaşanmaya devam ediyor. Hafta sonu sokağpa çıkma yasakları devam ediyor mıu? Bu hafta sonu sakağa çıkma yasağı var mı?

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

İçişleri Bakanlığı'nın 81 il valiliğine gönderdiği son genelgede 1 Haziran'a kadar uygulanacak olan koronavirüs tedbirleri kapsamlı bir şekilde bildirildi. Bu süreçte en önemli koronavirüs tedbiri ise hafta sonu sokağa çıkma yasakları olacak. İçişleri Bakanlığı'nın kararına göre 1 Haziran'a kadar hafta sonu sokağa çıkma yasakları bundan önce olduğu gibi yine devam edecek. Vatandaşlar hafta sonu sokağa çıkma yasağı kurallarına uymnak zorunda olacaklar.

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ VE GÜNLERİ

hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatleri ile günleri de merak ediliyor. Yapılan bilgilendirmeye göre hafta sonu sokağa çıkma yasakları Cuma akşamı saat 21:00'da başlayacak. Cumartesi ve Pazar günleri tam gün sokağa çıkma yasağı olacak. Muafiyet kapsamında olmayan vatandaşlar Cumartesi ve Pazar günleri sokağa çıkamayacaklar. Vatandaşlar yalnızca evlerine yürüme mesafesinde olan bakkallardan, marketlerden, fırınlardan, kasaplardan, kuruyemişçilerden temel ihtiyaçlarını 10:00 ile 17:00 saatleri arasında satın alabilecekler. Pazar günü ise zincir marketler kapalı olacak. Pazartesi sabahı saat 05:00'da hafta sonu sokağa çıkma yasakları sona erecek.

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARI NE ZAMAN KALDIRILACAK?

Hafta sonu sokağa çıkma yasaklarının kaldırılmasına dair henüz net bir bilgi kamuoyu ile paylaşılmadı. Ancak 1 Haziran'da bu konuda bir karar verilecek. Koronavirüs salgınında hedeflenen günlük vaka sayılarına ulaşılırsa hafta sonu sokağa çıkma yasakları 1 Haziran'da kaldırılacak.