Bu İlçelerde Evi Olanlara Müjde! En Çok Satılık Konut İlanları Aranan İl ve İlçeler Belli Oldu

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşların konut tercihleri pandemi sonrasında değişmeye devam ederken yaş gruplarına göre vatandaşın bütçesi de ortaya çıktı. Ev satın almak isteyen kişilerin konut alımı için ayırmış oldukları bütçe 500 binin altı olarak belirlendi. Yine Türkiye'de en çok konut aranan ilçeler de belirlendi. Türkiye'de en çok satılık konut ilanları aranan il ve ilçeler hangileri?

Bu İlçelerde Evi Olanlara Müjde! En Çok Satılık Konut İlanları Aranan İl ve İlçeler Belli Oldu

Pandemi döneminde vatandaşın konut tercihi büyük bir hızla değişirken ev sahibi olmak isteyen kişilerin konuta alımı için ayırmış oldukları bütçede belirlendi. Yine hem konut almak hem de konut yatırımı yapmak isteyen kişiler için büyük önem taşıyan en çok konut aranan ilçeler listesi de açıklandı.

EV SAHİBİ OLMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIN BÜYÜK BÖLÜMÜ 500 BİN LİRA VE ALTI EVLERİ TERCİH EDİYOR!

Satılık ev arayan kişilerin büyük bir bölümü ev satın almak için 500 bin lira altı bütçe ayırırken ev sahibi olmak isteyen kişilerin yaşları arttıkça ev sahibi olmak için ayırmış oldukları bütçenin de yükseldiği belirtildi. Yapılan son araştırmanın açıklanan verilerine göre ev sahiib olmak isteyen her 10 kişiden yedisi bütçesini 500 bin lira ve altı olarak belirlerken 25-40 yaş arası olan kişilerin ayırmış oldukları bütçe 250 bin ile 500 bin lira arasında yer aldı.

Ev sahibi olmak isteyen 55 yaş üzeri kişilerin ise ev almak için ayırmış oldukları bütçe yüzde 39 oranı ile 500 bin lirayı aştı.

EN ÇOK SATILIK KONUT İLANI ARANAN İL VE İLÇELER HANGİLERİ?

Satlıkı konut ilanları aramaları incelendiğinde en çok satılık konut araması yapılan il sıralamasında birincilik yine her zaman olduğu gibi İstanbul'a ait olurken bu ilimizi sırası ile Ankara, Antalya ve Bursa izledi.

En çok satılık konut araması yapılan ilçeler ise İstanbul Beylikdüzü, Gaziantep Şahinbey, Konya Selçuklu, Ankara Keçiören ve Ankara Çankaya ilçeleri olarak sıralandı.

Konut araması yapan her 10 kişiden 6'sı satılık konut ararken 4'ü ise kiralık konut araması yaptı. Satın almak istediği evi bulamayan kişiler kiralık ev aramasına yönelirken en çok talep gören satılık evlerin fiyatlarının 250 bin ile 500 bin lira arasındaki evlere olduğu görüldü.

SONRAKİ HABER