Bu Kış Altın Fiyatlarına Dikkat Diyen İslam Memiş Yeni Fiyat Analiziyle Ezberleri Bozdu

Altın piyasalarında meydana gelecek gelişmeleri yorumlayarak beklentilerini açıklayan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş önemli açıklamalarda bulundu. Ons altın ve gram altın ne kadar olur? 

Finans 03.10.2021 - 21:23 03.10.2021 - 21:34 Engin Uzunoğlu

Altın piyasalarında son FED toplantısının ardından öeydana gelen çöküşün ardından toparlanma hareketleri devam ediyor. Altın yatırımcılarının bekledikleri yükselişlerin bir türlü gerçekleşmemesi üzerine tüm gözler uzman analizlerine çevrildi. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş son güncel altın değerlendirmesi ile yine ezberleri bozdu. 

İSLAM MEMİŞ ALTIN YORUMU

Ons altında kısa vadede negatif bir görüntü olduğunu söyleyen İslam Memiş, “Ons altın için kısa vadeli bir değerlendirme yapacak olursak görünümün negatif olduğunu söyleyebiliriz. Ons altın fiyatlarında yükselişler olabilmesi için 1.791 dolar seviyesi oldukça kritik. Bu seviyenin üzerine çıkan bir ons altın yükseliş habercisi olacaktır.” dedi.

ONS ALTIN İÇİN BİR YÖN KIRILMASI YOK

Ons altında henüz bir yön kırılması gerçekleşmediğini söyleyen İslam Memiş, “Ons altın için bir yön kırılmasından şu anda bahsetmemiz mümkün değil. Hatta tam ortalarda işlem görüyor. Ne bir yükseliş trendi ne de bir düşüş trendi var ortada. Dünya piyasalarında yeni yen, problemler yaşanıyor. Enerji fiyatlarındaki yükselişler tüm dünya ekonomilerini etkisi altına alıyorlar. Oldukça zor bir krizin eşiğinde olabiliriz.” ifadelerini kullandı. 

ONS ALTIN 1.721 DOLAR ALTINA DÜŞERSE...

Altın fiyatları için baskıların arttığını söyleyen İslam Memiş, “Altın fiyatlarında bir baskı olduğunu söyleyebiliriz. Bu baskılar artabilir ve ons altın da 1.650 dolar seviyesini test edebilir. Ancak şuna dikkat etmek gerekiyor. Ons altın 1.721 dolar altına düşerse ona çok dikkat etmek gerekiyor. O zaman çok farklı senaryolar devreye girebilir ve bugünkü değerlendirmelerimizi güncellememiz gerekebilir.” şeklinde konuştu. 

BU KIŞ ALTIN FİYATLARINA DİKKAT!

Dünyadaki ekonomik bozulmaların ons altın için olumlu olabileceğini söyleyen İslam Memiş, “Dünyada ekonomik problemlerin artması altın fiyatlarına olumlu yansıyacaktır. Problemler arttıkça ons altında rüzgarlar tersinden esmeye başlayabilir. Son ekonomik gelişmeleri değerlendirdiğimizde altın yatırımcısı için bu düşüş sürecinin kalıcı olmayabileceğini görebiliriz. Hatta bu kış aylarında yaşanacak olan enerji krizi altın fiyatlarını beklenmedik şekilde yükseltebilir.” ifadelerini kullandı. 

Not: Altın fiyatlarına yönelik değerlendirmeler ilgili ekonomistin kişisel düşünceleridir. Buradan yola çıkarak yatırım kararı alınmamalıdır. Haberimizde yatırım tavsiyesinde bulunulmamıştır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@