Bu Konut Kredisinin Faizi Vade Süresince Değişiyor! Garanti BBVA 240 Ay Vadeli 100 Bin TL Ev Kredisi Hesaplama 

Konut kredisi çekmek isteyenler bankalardan uzun vade imkanı arıyorlar. Garanti BBVA 240 ay vadeli konut kredisi veriyor. Garanti BBVA konut kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir?

Finans 17.01.2022 - 01:26 17.01.2022 - 01:26 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar yükselen konut fiyatlarından dolayı özel imkan arayışlarına girmek durumunda kalıyorlar. Bir ev satın almak için ödenmesi gereken maliyet oldukça yüksek bir hale geldi. Bu bedeli vatandaşlar bir anda ödeyemiyorlar. Dolayısıyla konut kredisi çekerek ihtiyaç duyulan tutar karşılanabiliyor. Ancak konut kredisi kullanmak çok cidid bir mali yük altına girmek anlamına geliyor.

Ev satın alırken insanlar kendilerine uzu vadeli konut kredisi verecek bankaları araştırıyorlar. Uzun vade demek daha düşük taksit anlamına geldiği için bu zorlu ekonomik şartlar altında bir imkan olarak görülüyor. Toplam maliyeti daha yüksek olsa da taksit miktarı düşük olduğu için tercih edilebiliyor. Uzun vadeli konut kredisi konusunda ise Garanti BBVA sınır tanımıyor. 240 aya kadar vade ile Garanti BBVA müşterileri konut kredisi kullanabiliyorlar. Peki Garanti BBVA konut kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir?

GARANTİ BBVA KONUT KREDİSİ KAMPANYASI ŞARTLARI NELERDİR?

Garanti BBVA tarafından uygulamaya sokulan konut kredisi kampanyası özel şartları barındırıyor. Bu konut kredisi kampanyası ile müşteriler konut kredilerini değişken faizli kuıllanabiliyorlar. Böylelikle olası faiz indirimlerinden de yararlanabiliyorlar. TÜİK tarafından açıklanan TÜFE rakamları baz alınarak konut kredisi faizleri 1, 3, 6 ve 12 aylık periyotlarda güncellenebiliyor. Hangi periyot aralığında faiz güncellemesi yapılacağı müşteri tarafından tercih ediliyor. Böylelikle faiz maliyeti olası bir faiz düşüşü durumunda düşebiliyor.

Bu konut kredisi kampanyası kapsamında müşterilere 240 aya kadar vade imkanı tanınıyor. Ayrıca konut kredisi erken kapatmak isteyen müşterilere bu hak da herhangi bir ek ödeme yapılmasına gerek kalmadan veriliyor. Bu kampanya kapsamında müşterilerin satın alacakları konutun ekspertiz değerinin yüzde 80'ine kadar konut kredisi veriliyor. Ayrıca müşteriler satın almak istedikleri evi teminat göstererek bu konut kredisini kullanabiliyorlar. 

240 AY VADELİ 100 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

garanti bbva konut kredisi hesaplama-1

Garanti BBVA'dan konut kredisi kullanan müşterilere aylık yüzde 2,50 oranında kredi faizi uygulanıyor. 240 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi çekenler bankaya her ay 2.506 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu konut kredisinin yıllık maliyeti yüzde 35 olarak açıklandı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@