Bu Listede Yer Alan Arabalardan Alacaklara Vakıfbank'tan Taşıt Kredisi Desteği

Vakıfbank'ın sunduğu düşük faizli taşıt kredisi kampanyası ile müşteriler, belli bir model araçlar için kredi kullanabilecekler. Aracın özellikleri uygun olması durumunda ise faizler düşük uygulanacak

Finans 10.03.2022 - 10:26 10.03.2022 - 10:26 Mustafa Karagöz

Taşıt kredisi kullanarak araba alımlarına BDDK'dan düzenleme geldi. Düzenleme sonrasında ise tüm bankalar kredili araç alımlarına sağladığı destek tutarını yukarı çektiler. Buna göre müşteriler ikinci el araç sahibi olmak istediklerinde bankalardan 280.000 TL'ye kadar kredi kullanabilecekler. 

Peki araç alımlarında kredi çekmek isteyenler için müşterilerin uyması gereken şartlar neler?

DÜŞÜK FAİZLİ TAŞIT KREDİSİ KULLANABİLECEĞİNİZ ARAÇ MODELLERİ

Vakıfbank bu dönemde en düşük faiz oranına sahip olan bankalardan birisi. Vakıfbank üzerinden taşıt kredisi kullanılarak araç alınmak isterse banka yüzde 1.59 aylık faiz oranıyla kredi sağlayacağını ilan etti. Bankanın kredi kullanımlarında uyguladığı düşük faiz oranı yanında 48 ay vade seçeneği de müşteriler için tercih sebebi. Bu dönemde en uygun kredilerden biri olan Vakıfbank taşıt kredisinden faydalanmak isteyenler için ise bazı şartlar var. 

Bu Modellere Dikkat

Vakıfbank ve diğer tüm bankalar müşterilerinin araç alımlarında, aldıkları araca göre kredi onayı sağlarlar. Bankalar araçta ilk olarak yaşa bakarlar. Eğer aracın yaşı düşükse bankalar onay verir ancak aracın yaşı yüksek eski model ise onay verilmez. Vakıfbank bu koşul 5 yaş ve 8 yaş olarak uyguluyor. 

Müşteriler 36 ay vadeli taşıt kredisi ile araba almak isterlerse 8 yaşına kadar olan araçlar için kredi çekebilecekler. 

Ancak müşteriler 48 ay vade ile araba almak isterlerse 5 yaşına kadar olan araçlar için kredi çekebilecekler. 

VAKIFBANK 100.000 TL KREDİ

Vakıfbank taşıt kredisi ile araç alacaklar için 100.000 TL üzerinden maliyet tablosunu da yayımladı. 5 yaşından küçük bir araç için 100.000 TL kredi çekecek 48 ay vade ile ödeyecek olan bir müşteri ödemelerini tabloya göre yapacak. Başvurular ise banka şubelerinden yapılacak. Müşteriler başvurulardan önce bankadan ne kadar kredi çekebileceklerini öğrenecekler. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@