Bu Oran Herkesi Ev Sahibi Yapar! 0.41 Destekli Konut Kredisi Kampanyası Patladı, Başvurular Başladı

Vakıfbank konut kredisi paketinde yeni güncellemeye giderken en uygun kredi veren banka olma başarısını korudu. Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi nedir, devlet destekli kredi başvuru şartları nelerdir

Finans 07.04.2022 - 13:15 07.04.2022 - 13:16 Gülcan Özer

Bankaların kredi kampanyaları tüm hızı ile devam ederken devlet bankaları arasında yer alan Vakıfbank yeni kampanyası ile en uygun kredi veren banka olma başarısını gösterdi. Kredi paketlerinde elini taşın altına koyarak tüm bankalardan daha uygun koşullarda kredi vermeyi başaran Vakıfbank kentsel dönüşüm konut kredisi paketinde müşterilerine devlet destekli kredi veriyor. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından kentsel dönüşüm kredisi paketinde bankalara faiz desteği verilirken en uygun konut kredisi paketinde bu destek ile beraber faiz oranı yüzde 0.88 seviyesine çekildi. Bankanın vermiş olduğu kredi oranının Bakanlık tarafından da yüzde 0.41 faiz desteği sağlanıyor. 

KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ PAKETİ NEDİR, KİMLERE VERİLİR?

Bankaların konut kredisi faiz oranları büyük bir hızla yükselmeye devam ederken hem ev fiyatlarının hem de kredi faiz oranlarının yükselmesi ile ev sahibi olmakta zorlaşmaya başladı. Türkiye'nin deprem gerçeği ile yüz yüze olduğu dönemde vatandaşın kentsel dönüşüme olan ilgisini arttırmak amacı ile bakanlık faiz desteği vermeye başlamıştı. Afet riski altındaki yapıların dönüştürülmesini öngören “6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun” kapsamında konut kredisi veriliyor. 

faiz destekle kredi oranları

Kentsel dönüşüm konut yapım ve bitmiş konut kredisi paketlerinde bakanlık tarafından faiz desteği hem evini kentsel dönüşüme veren ev sahipleri hem de kiracı olduğu evi kentsel dönüşüme giren kiracılar için veriliyor. Kredi paketi kapsamında A sınıfı verimlilik paketinde 0.41 oranı ile destek sağlanırken, B sınıfı verimlilik paketinde yüzde 0.37 oranında ve C sınıfı verimlilik paketinde ise 0,33 oranı ile faiz desteği veriliyor. 

VAKIFBANK KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Konut kredisi çekerek ev sahibi olmak isteyen kişiler için en uygun konut kredisi veren banka Vakıfbank olurken, Vakıfbank sıfır konut kredisi paketinde yüzde 1,20 oranı ile ikinci el konut kredisi paketinde ise yüzde 1,29 oranını uyguluyor. Kentsel dönüşüm konut kredisi paketinde ise bu oran yüzde 088 seviyesine kadar çekiliyor. Kredi paketinden yararlanmak isteyen kişiler başvurularını Vakıfbank şubeleri üzerinden yapılırken evin mutlaka kentsel dönüşüm kapsamına girmesi, riskli yapı belgesi alması ya da bakanlık tarafından riskli alan ilan edilen sınırlar içerisinde yer alması gerekiyor. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@