Bu Sefer Bigadiç'te Yaşandı! İkinci Çarşaflı Kadını Zincire Vurma Skandalı Patladı

Kurtuluş yıldönümü etkinliklerinde Balıkesir'in Edremit ilçesinde çarşaflı kadının zincire vurulması görüntüleri yurt genelinde büyük yankı uyandırmıştı.

Gündem 12.09.2021 - 15:10 12.09.2021 - 15:27 Gülcan Özer

Türkiye Balıkesir'in Edremit ilçesinde yaşanan skandal görüntüleri tartışmaya devam ederken benzer bir gösterinin Bigadiç ilçesinde de yaşandığı ortaya çıktı. Kurtuluş yıldönümü kutlamaları için yapılan etkinlikte çarşaflı bir kadının zincire vurulduğu anlara ait görüntüler kamuoyunda büyük tepki oluşmasına ve farklı tepkilerin ortaya çıkmasına neden olmuştu. 

Balıkesir'e bağlı olan Edremit ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunu kutlamak adına yapılan gösterilerde 99. kurtuluş yıldönümüne özel etkinlikler düzenlenmişti. Bu etkinliklerden birinde Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) tarafından hazırlanan gösteride çarşaf giyen bir kadın önce zincire vurulmuş ardından da zeybek oynayan efeler tarafından kurtarılarak çarşafı çıkarılmıştı.

İKİNCİ ZİNCİRE VURULMUŞ ÇARŞAF GİYEN KADIN SKANDALI PATLADI! 

Edremit Belediyesi tarafından 99. kurtuluş yıldönümü kutlamaları etkinliği kapsamında düzenlenen gösteri büyük tepkiye neden olurken İçişleri Bakanlığı ve Balıkesir Valiliği tarafından da törenle ilgili soruşturma açılmıştı. Çarşaflı kadınlara bir hakaret olarak gösterilen tören sonrasında gösteriyi düzenleyen ÇYDD ve yetkililer hakkında soruşturma açılırken Edremit Kaymakamı ise merkeze çekilmişti. 

Görüntüler hakkında tartışmalar tüm hızı ile devam ederken benzer bir gösterinin de Bigadiç ilçesinde düzenlendiği ortaya çıktı. Basına yansıyan görüntülerde Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu'nun konuşma yaptığı platformunun hemen önünde zincire vurulmuş çarşaflı bir kadının oturduğu görülürken kadının yine zincire vurulmuş olması tepki çekti. Bigadiç Kaymakamı olan Mehmet Halis Aydın'ın da törende olduğu haber ajansları tarafından geçilen haberlerde yer aldı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@