Bu Sektörde İş Kuranlar Dikkat! Devletin Hibe Verdiği İşler Listesi

İşyeri sahiplerine devlet birçok sektörde hibe desteği veriyor. Devlet hangi sektörleri destekliyor? Detaylar haberimizde…

Finans 01.05.2022 - 23:07 01.05.2022 - 23:08 Duygu Dilan Duman

Devletin hibe verdiği işler listesi ile birlikte kişiler son derece dikkatli bir şekilde araştırma sonucunda öğrenilebilir. Devletin hibe verdiği işler, kişilerin devletten destek alarak kolaylık ile yapabileceği işler listesi olarak da tanımlanabilir. Bu işleri yapmak isteyen kişiler ilgili makamlara ilgili şekillerde başvuru yaparak destek alabilirler. Bu destek ile birlikte de istenilen iş kolaylık ile yapılarak istihdam yaratılabilir.

Bu işler, KOSGEB tarafından belirlenmiş olan nace kodlarına sahip işler olmalıdır. Bu sayede kişiler belirtilen işleri yaparken devlet tarafından bir destek alabilirler ve işlerini daha da büyütebilirler.

Devlet Hibesinden Yararlanma Şartları Nelerdir?

KOSGEB-girişimcilik-belgesi-nasıl-alınır

Devlet hibesinden yararlanma şartları kişilerin bu hibelere başvurmadan önce karşılaması gereken en önemli şartlardan oluşmaktadır. Bu işlemler ile birlikte kişiler, yapacakları işler için devletten hibe para alabilir ve işlerini büyütebilirler. Kişilerin karşılaması gereken şartları ise şunlardır:

  • 18 yaşından büyük olmak
  • Girişimcilik sertifikası sahibi olmak
  • İş planının hazır olması
  • Kayıt işlemlerinin hazır olması

Belirtilen şartları sağlayan kişiler kolaylık ile devletin hibe verdiği işler için gerekli olan parayı alabilirler. Bu şartları eksiksiz şekilde tamamlayan kişiler, uygun iş planları ile birlikte KOSGEB’e başvuru yaparak kolaylık ile hibe alabilirler. Alınan bu hibelerin takibi de yapılmaktadır. Bu sayede de hibe desteği alıp kötü amaçları için kullanmak isteyen kişilerin önüne geçilmektedir.

Devlet Tarafından Hibe Verilen İşler Hangisidir?

Devlet tarafından hibe verilen işler en genel tanım ile, devletin bu işleri yapmak isteyen kişilere hibe verdiği işlerin tamamıdır. Bu işler şunlardır:

  • Çamaşırhane işletmesi
  • Kuru temizleme işi
  • Doğal cilt bakım ürünleri
  • Oto sanayi dükkanı açmak
  • Bayilik açmak
  • Cafe açmak vb. işler

Belirtilen işleri yapmak isteyen kişiler kolaylık ile devlet desteklerinden faydalanabilirler. Bu sayede kişiler işleri yapmak için gerekli olan nakit parayı kolaylık ile bulabilirler. Ayrıca bu paralar işin durumuna ve yapılan incelemeye göre geri ödemesiz olarak da verilebilir. Bu sayede de kişiler devletin hibe verdiği işler ile uğraşarak para kazanırken ülke ekonomisinin gelişimine de katkı sağlarlar.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@